Reklama

Utwardzą parking dla szkolnego autobusu

Opublikowano:
Autor:

Utwardzą parking dla szkolnego autobusu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 250 m2 ma mieć miejsce postojowe dla autobusu szkolnego, które powstanie przy placówce w Chojnie. - Planowana budowa placu umożliwi dzieciom bezpieczne dojście do autobusu, jak również ułatwi kierowcy łatwiejszy podjazd na przystanek - uważa wójt Piotr Skrzypek.

 Miejsce, w którym aktualnie wsiadają i wysiadają dzieci, jest częściowo utwardzone, jednak wymaga naprawy. Po deszczu zamienia się w bajoro błota. Wtedy z autobusu czy samochodu dzieci wychodzą prosto w kałuże.

O sytuacji pisaliśmy już w 2019 roku. Wówczas wójt Piotr Skrzypek informował, że problem gmina zamierza rozwiązać przy okazji budowy ścieżki pieszo-rowerowej z Rawicza do Osieka.

- Chcemy wykorzystać zdemontowaną wówczas kostkę i dobudować fragment chodnika lub placu na terenie parkingu - wyjaśnia włodarz.

Planowany do utwardzenia teren będzie miał powierzchnię około 250 m2.

Nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej. - Oprócz miejsca postojowego dla autobusu, zakładamy przygotowanie utwardzonego placu - parkingu przynajmniej dla kilku samochodów. Dzięki temu rodzicie indywidualnie dowożący dzieci do szkoły będą mieć możliwość komfortowego, bezpiecznego zatrzymania pojazdu - planuje włodarz.

Na ten cel, póki co zarezerwowano w budżecie 35.000 zł.

Czy to wystarczy? - Aktualnie trwają prace koncepcyjne i projektowe. Niebawem poznamy szczegółowy zakres zadania, a także dokładny koszt, który będzie wiadomy dopiero po wyłonieniu wykonawcy - tłumaczy Piotr Skrzypek.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy