Reklama

Uwaga! Wysoki stan wody na Baryczy. Jak wygląda sytuacja na Orli? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie 2 stopnia o stanie wód w zlewni Baryczy.

Rzeka wezbrała, a poziom wody może się zwiększać.

"Trwający w zlewni Baryczy spływ wód roztopowych spowodował przekroczenie stanu ostrzegawczego w Odolanowie na Kurochu, w Bogdaju na Polskiej Wodzie oraz w Korzeńsku na Orli" - czytamy w komunikacie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Drugi stopień ostrzeżenia hydrologicznego oznacza, że poziom wody przekroczył stan ostrzegawczy.

Skontaktowaliśmy się z powiatowym Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. Jak się dowiedzieliśmy, na bieżąco są monitorowane stany rzek w powiecie rawickim. Nie ma niepokojących danych. - Są podniesione stany na Orli, ale - na ten moment - nie ma powodu do niepokoju - powiedział Marcin Stoiński, główny specjalista w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. 

Strażacy odnotowali dziś dwie interwencje. W Szkaradowie,doszło do awarii sieci wodociągowej i pękniecia rury, w wyniku czego zalana była kotłownia budynku. Interweniowali miejscowi druhowie z OSP. Z kolei w Trzeboszu zalane zostały podwórka dwóch posesji - przedostała się tam woda z pobliskiego stawu. Na miejscu pracowali strażacy ochotnicy z Bojanowa. - Przyczyną zdarzenia była niedrożność przepustu - mówi mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

[AKTUALIZACJA, godz. 22.25]
Stany poziomów wody w głównych rzekach naszego powiatu są monitorowane zrówno przez pracowników Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i przedstawicieli lokalnych zespołów zarządzania kryzysowego.

Dziś także rawiccy strażacy zawodowi zapoznali się z aktualną sytuacją hydrologiczną na terenie gminy Rawicz i Pakosław, w rejonie miejscowości przez które przepływają rzeki: Orla i Dąbroczna. Pojawili się także nad zbiornikiem w Pakosławiu.

Póki co nie ma powodów do wszczynania alarmu - podkreśla mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu. - Zapewniamy, że Komenda Powiatowa PSP w Rawiczu i Ochotnicze Straże Pożarne pozostają w pełnej gotowości do podjęcia działań ratowniczych na wypadek wystąpienia podtopień i utrzymują stały kontakt z właściwymi służbami - dodaje. 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy