Reklama

Ruszają prace związane z wprowadzeniem strefy Tempo 30

Opublikowano:
Autor:

Ruszają prace związane z wprowadzeniem strefy Tempo 30 - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na przełomie września i października w centrum Rawicza zostanie wprowadzona strefa Tempo 30. Prace przygotowawcze ruszają dzisiaj.

Takie rozwiązanie funkcjonuje w wielu centrach miast, a jego celem jest poprawienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów. Oznakowanie ma być wykonywane z początkiem przyszłego tygodnia.

Co się  zmieni dla kierowców i rowerzystów?

Strefa Tempo 30 oznacza, że na wszystkich ulicach wewnątrz plant będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 30 km/h. W ramach komunikacyjnych zmian, zostaną przeniesione miejsca postojowe w środkowych częściach ulic 3 Maja i Grunwaldzkiej. Na obu ulicach będzie także wprowadzony kontraruch dla rowerzystów, co oznacza, że cykliści będą mogli poruszać się na jezdni w obie strony. 

Dlaczego powstało wyniesione przejście dla pieszych?

Jak zaznacza przedstawiciel Centrum Informacyjnego Burmistrza, wielu mieszkańców zadawało pytania dotyczące celowości wyniesienia przejścia dla pieszych, które niedawno powstalo na ul. 3 Maja.
 
CIB tłumaczy, że wynikało to z warunków, jakie gminie Rawicz postawiła komisja ds. organizacji ruchu przy wprowadzeniu strefy Tempo 30. Dodatkowo, wnioski w tej sprawie składali sami mieszkańcy.
 
Niestety, trzeba przyznać, że nie każdy kierowca stosuje się do ograniczeń prędkości w centrum, dlatego chcemy tę kwestię bardzo wyraźnie uregulować. Wielu mieszkańców centrum, pieszych i rowerzystów zwróciło nam uwagę na potrzebę ograniczenia prędkości, szczególnie w ścisłym centrum. Strefa Tempo 30 jest odpowiedzią na te wnioski i jestem przekonany, że znacząco zwiększy to poczucie bezpieczeństwa uczestników ruchu w centrum - wyjaśnia wiceburmistrz Paweł Szybaj. 
 
Prace nad wprowadzeniem strefy Tempo 30 rozpoczynają się dziś 15 września i zakończą na przełomie września i października. Wykona je firma RAWZNAK.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE