Reklama

W gminie Jutrosin uchwalono niemal pół miliona dla wsi

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

W gminie Jutrosin uchwalono niemal pół miliona dla wsi - Zdjęcie główne

Jutrosin | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rada Gminy Jutrosin na ostatniej sesji postanowiła przeznaczyć prawie 500 tys. zł na fundusz sołecki.

W projekcie tegorocznego budżetu gminy Jutrosin, na fundusz dla wsi zaplanowano ponad 493.000 zł. Największa kwota, nieco ponad 56.000 zł - z racji liczby mieszkańców - przypadnie sołectwu Szkaradowo. Nieco mniej, bo około 50.000 zł. przyznano dla Dubina. Najmniejszą pulą w tym roku będą dysponowały Bielawy.

Pieniądze, które wsie otrzymują z budżetu gminy przeznaczają przede wszystkim na utrzymanie i remont świetlic wiejskich, pielęgnację zieleni, drobne naprawy urządzeń na placach zabaw czy organizację imprez integrujących mieszkańców. Wiele wsi część pieniędzy zamierza wydać na inwestycje drogowe. Rogożewo i Domaradzice swoje fundusze w części przeznaczą na prace melioracyjne, a Dubin, Janowo, Rogożewo i Śląskowo - wspomogą miejscowe OSP. 

Jak podkreśla Dawid Kaczmarek, sołtys Dubina oraz radny, fundusz sołecki to świetne rozwiązanie pozwalające wioskom nie tylko wykonać mniejsze inwestycje, ale też organizować przedsięwzięcia integrujące mieszkańców.

My na przykład przeznaczamy te pieniądze na remont czy budowę chodnika, na wymianę urządzeń na placu zabaw czy ogrzanie sali wiejskiej w czasie mrozów - wyjaśnił Dawid Kaczmarek.

Dopowiada, że jeśli mieliby chodzić do gminy i prosić o pieniądze przy każdej okazji to, przypuszcza, że byłoby ciężko.

Już teraz jest problem, żeby nam dołożyli jak braknie na jakąś inwestycję, a co dopiero jak nie mielibyśmy nic - dopowiada sołtys Dubina.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy