Reklama

Milionowe inwestycje w gminie Pakosław

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

Milionowe inwestycje w gminie Pakosław - Zdjęcie główne

16 milionów na inwestycje robi wrażenie | foto Adobe Stock

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W tegorocznym budżecie gminy Pakosław wydatki inwestycyjne sięgają ponad 16 mln zł. Dzięki nim w samorząd sfinansuje przede wszystkim kanalizację w Sworowie i Góreczkach Wielkich oraz kompleksową modernizację budynku szkoły w Chojnie.

Tegoroczny budżet gminy zakłada wydatki na poziomie 36 milionów. Biorąc to pod uwagę, to kwota 16 milionów zł na inwestycje jest imponująca. Pamiętać należy, że na ten wynik wpływają dofinansowania, które gmina otrzymała głównie z programu „Polski Ład” - ponad 7 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej w Sworowie wraz z rozbudową sieci wodno-kanalizacyjnej oraz około 4,5 mln zł na termomodernizację budynku szkoły i przedszkola w Chojnie.

Proponowany budżet na rok 2022 jest zdecydowanie bardzo proinwestycyjny i ambitny - ocenił wójt Piotr Skrzypek, podczas sesji, na której radni uchwalali plan finansowy na ten rok.

Jest to wynik prawdopodobnie najlepszy pod tym względem w historii naszej gminy - dodał włodarz gminy. 

Wójt nie ukrywa też, że to trudny budżet.

Chciałbym, aby wszyscy radni mieli świadomość, że należało dokonać istotnych cięć w różnych paragrafach, ażeby wydatki inwestycyjne były zrównoważone dochodami i przychodami - doprecyzował włodarz.

Wskazał przy tym, że gmina nie rezygnuje z funduszu sołeckiego.

Wszystkie zadania uchwalone na zebraniach sołeckich mają swoje odzwierciedlenie w uchwale budżetowej. Nasi sołtysi i rady sołeckie podeszli do tematu bardzo pragmatycznie - stwierdził Piotr Skrzypek

Wyjaśnił także, że oprócz wydatków na utrzymanie świetlic, remonty, pielęgnację zieleni - uwzględniono także projekty drogowe.

Trzy sołectwa zamierzają także wystartować w konkursie w ramach „Wielkopolskiej Odnowy Wsi” i tym samym zabezpieczają część wkładu własnego w funduszach sołeckich - wyjaśnił wójt Skrzypek. 

Wójt zwrócił uwagę, że w bieżącym roku gmina będzie musiała sporo pieniędzy dołożyć na wydatki bieżące w oświacie - około 1,5 mln zł.

Stale różnica pomiędzy subwencją oświatową a wydatkami na oświatę jest bardzo duża - podkreślił włodarz Pakosławia.

 

Największe tegoroczne inwestycje gminy:
- budowa kanalizacji sanitarnej w Sworowie - 7,5 mln zł
- termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej  i Przedszkola w Chojnie - 4,9 mln zł
- budowa kanalizacji sanitarnej w Góreczkach Wielkich - ponad 3 mln zł 
- rozbudowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Pakosław - 760 tys. zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy