Reklama

W Jutrosinie szukają wykonawcy oświetlenia drogowego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

W Jutrosinie szukają wykonawcy oświetlenia drogowego - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Jutrosin tylko do 10 stycznia 2023r. czeka na oferty firm, które byłyby zainteresowane wykonaniem inwestycji oświetleniowej obejmującej całą gminę i wartej ponad 2 mln zł.

Wiceburmistrz Marek Glura wyjaśnił, że w 2023 roku samorząd planuje kupić i zamontować 220 lamp. Nowe punkty świetlne mają być rozłożone na terenie całej gminy, częściowo obejmując nawet teren zbiornika wodnego w Jutrosinie. 

- Myślę, że większość oczekiwań mieszkańców, jeśli chodzi o niedoświetlone miejsca, zostanie w jakiś sposób spełniona - przekazał wiceburmistrz.

Kilka dni na zgłoszenia

Gmina czeka na oferty firm do 10 stycznia (wtorek) do godziny 10.00.

Od wykonawcy oczekuje: sporządzenia dokumentacji projektowej oraz specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót w zakresie koniecznym do wykonania zadania, uzyskania akceptacji gminy, dokumentacji projektowej oraz specyfikacji w zakresie zgodności z programem funkcjonalno-użytkowym, opracowania wymaganych ekspertyz i badań technicznych, opracowania projektu organizacji ruchu na czas budowy, uzyskania w imieniu inwestora wymaganych uzgodnień, opinii, warunków technicznych oraz pozwoleń (w tym pozwolenia na budowę lub innego stosownego dokumentu umożliwiającego wykonanie prac) – zgodnie z obowiązującymi przepisami, wykonania robót budowlanych i instalacyjnych na podstawie opracowanego projektu, przeprowadzenia wymaganych prób i badań, w tym rezystancji zerowania oraz przygotowania dokumentów do odbioru i przekazania oświetlenia do eksploatacji.

Wszystkie szczegóły są dostępne na stronie https://jutrosin.ezamawiajacy.pl/pn/jutrosin.

2 mln zł dofinansowania

Inwestycja będzie realizowana ze wsparciem z rządowego programu Polski Ład, a dokładnie z jego trzeciej edycji, w której udział mogły brać tylko gminy, tzw. poPGRowskie. Szacowany koszt projektu to 2 mln 200 tys. zł. Na tę sumę składa się 2 mln 156 tys. zł dofinansowania oraz wkład własny gminy w wysokości 44.000 zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy