Reklama

W Miejskiej Górce szykują działki pod nowe osiedle

Opublikowano:
Autor:

W Miejskiej Górce szykują działki pod nowe osiedle  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

80 działek budowlanych przeznaczonych pod domy jednorodzinne ma zostać wyznaczonych na terenie Miejskiej Górki. Gmina przygotowuje plan zagospodarowania przestrzennego.

Chodzi o teren o nazwie „Dąbrocznia” - po prawej stronie Balatonu - przy drodze z Miejskiej Górki w kierunku Zakrzewa, wzdłuż Dąbrocznej. Burmistrz chciałby, aby plan został uchwalony do końca roku.

- Szacujemy, że zmieści się tam około 80 działek przeznaczonych pod domki jednorodzinne - wyjaśnia burmistrz Karol Skrzypczak. Dopowiada, że teren nie jest własnością gminy, ale osób prywatnych. Gmina zamierza jednak wykupić niezbędne tereny, by wytyczyć tamtędy drogę. - To jest atrakcyjny obszar i zainteresowanie jest bardzo duże, a ja się cieszę, że ludzie chcą mieszkać w Miejskiej Górce – dodaje Skrzypczak.

Z projektem planu zagospodarowania mieszkańcy mogą się zapoznawać w urzędzie miejskim do 20 listopada w urzędzie miejskim. Natomiast, dyskusja nad przyjętymi w nim rozwiązywaniami zaplanowana jest na 18 listopada w hali widowiskowo-sportowej (godzina 16.30).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE