Reklama

W mobilnym punkcie w Krotoszynie badają na obecność koronawirusa

Opublikowano: pon, 4 maj 2020 23:02
Autor:

W mobilnym punkcie w Krotoszynie badają na obecność koronawirusa - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

To nowość w województwie wielkopolskim. Na Placu Targowym w Krotoszynie uruchomiono dziś samochodowy punkt pobrań prób na obecność koronawirusa. Po uprzedniej, telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Inspekcję Sanitarną bezpłatnie mogą się przebadać osoby z objawami, bądź z podejrzeniem COVID-19.

Jak informuje portal krotoszynska.pl punkt będzie działał do 6 maja, do godziny 18.00. Jest obsługiwany przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

- To pierwszy tego typu punkt - przy udziale wojska - w Polsce i w najbliższym czasie tego typu punkty będą organizowane w innych brygadach i innych województwach - mówi płk Rafał Miernik, dowódca 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Decyzję o uruchomieniu mobilnego punktu wymazowego w Krotoszynie podjął wojewoda wielkopolski. - Krotoszyn ma największą liczbę zarażeń w kontekście ilości mieszkańców danego powiatu. Od razu, jak spotkaliśmy się w sztabie wojewódzkim rozmawialiśmy o tym, gdzie taki punkt ma powstać. Wszyscy byliśmy zgodni co do tego, że rozpoczniemy i zainaugurujemy to właśnie tutaj, w Krotoszynie - podkreśla Łukasz Mikołajczyk, wojewoda Wielkopolski, dodając, że punkt powstał we współpracy z władzami samorządowymi.

Czytaj także o awansach w rawickiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej - TUTAJ

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE