Reklama

W Rawiczu i okolicy kradną rowery na potęgę

Opublikowano:
Autor:

W Rawiczu i okolicy kradną rowery na potęgę - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Sezon rowerowy w pełni. Niestety, złodzieje wykorzystują ten okres. Tylko w lipcu zgłoszono policji kradzież sześciu rowerów. Jednego sprawcę zatrzymano, usłyszał zarzuty.

6 lipca w Sierakowie, na terenie rekreacyjnym, nieznany sprawca ukradł rower unibike, który chwilowo był pozostawiony - bez nadzoru i zabezpieczenia - przez nastolatka. Straty wycenione zostały na 2.000 złotych. 

Następne zgłoszenie wpłynęło w piątek, 17 lipca. Nieznany sprawca dokonał kradzieży czarnego roweru indiana x-pulser. Jego wartość została oszacowana na 1.000 zł. Jednoślad zniknął z rowerowni bloku przy ul. Englerta pomiędzy 11 a 17 lipca.

Do kolejnych dwóch kradzieży doszło pomiędzy minioną niedzielą a poniedziałkiem. Jeden z rowerów - czerwono-srebrny giant z elementami koloru żółtego - stał obok bloku przy ul. Mikołajewicza, a drugi - czarno-niebieski storm - znajdował się na klatce bloku przy ul. Grota-Rowerckiego. Straty sięgnęły odpowiednio 500 i 1.000 zł.

Nie wszystko stracone
Dwa rowery zniknęły także na początku lipca. Jeden z nich odzyskano. 3 lipca spod Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rawiczu zniknął rower o wartości 500 złotych. 4 lipca - pomiędzy godz. 11.00 a 11.30 - nieznany sprawca ukradł jednoślad z Izbic, a straty oszacowano na 1.300 zł. Po kilku dniach policjanci ustalili, kto stoi za rabunkiem.

Zdaniem mundurowych, złodziejem był 39-latek z powiatu górowskiego. - Mężczyna przyznał się do kradzieży roweru w Izbicach. Rower był sprzedany w lombardzie w Górze, został już przekazany właścicielowi - mówił na początku lipca asp. sztab. Tomasz Duszak z Komendy Powiatowej Policji w Rawiczu. Jak wynika z dalszych zeznań 39-latka, tańszy z jednośladów także sprzedał przypadkowo poznanej osobie i o jego odzyskanie będzie trudniej.

Za kradzież 39-latkowi grozi do pięciu lat więzienia.

Nie ułatwiaj pracy rabusiom
Policjanci radzą, jak ustrzec się przed kradzieżą i utrudnić działanie złodziejowi:

- postaw na profesjonalne zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych blokad. Im więcej czasu zabierze złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower;

- stosuj linki rowerowe - odchodząc nawet na chwilę, przypnij jednoślad do nieruchomej części otoczenia. Linka nie powinna trzymać koła, które łatwo zdjąć, ale ramę z kołem;

- zadbaj o jak najlepsze zabezpieczenia piwnicy. Złodziej ma mało czasu, więc dobrze zabezpieczone piwnice będzie omijał;

- zwracaj uwagę na to, kto wchodzi do klatki schodowej w bloku. Często bez sprawdzenia, a już po usłyszeniu przyciśnięcia guzika domofonu, wpuszczane są do środka budynku osoby, wśród których może znaleźć się złodziej.

- o podejrzanych osobach, które coś wynoszą z piwnicy bloku, wchodzą lub wychodzą z niej bez powodu, zawiadom niezwłocznie policję.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE