Jak się dowiedzieliśmy, hulajnogi nie są własnością miasta, ale prywatnego podmiotu - firmy Quick, która zajmuje się wynajmem hulajnóg elektrycznych w wielu miastach Polski, między innymi w Krotoszynie.
By z nich korzystać, potrzebna jest aplikacja. Po zarejestrowaniu się w aplikacji, należy załadować ją wybraną kwotą, bo przejazd hulajnogą nie jest darmowy. Hulajnóg jest kilkadziesiąt. Zaparkowano je m.in. na Placu Wolności, na rynku, czy w pobliżu Zespołu Szkół Zawodowych. Już można z nich korzystać.
Miasto nie ma zysku
- Hulajnogi należą do prywatnej firmy, która zgodnie z prawem nie musi mieć zgody miasta na taką działalność. Ponieważ niektóre miasta mają niezbyt dobre doświadczenia w wynajmie hulajnóg, to wraz pracownikami będziemy obserwować funkcjonowanie tego wynajmu pod względem wpływu na estetykę miasta i utrzymywany porządek. Od momentu, kiedy zostałem burmistrzem, wiele pracy włożyliśmy w to, aby ulice i chodniki były zadbane i dostępne. Chcę taki stan utrzymać. Jesteśmy otwarci na każdy rodzaj biznesu, ale chcemy też zachować czystość i porządek w mieście. Będziemy również w tym przypadku tego mocno pilnować - mówi burmistrz Grzegorz Kubik.