Reklama

W Rawiczu wciąż szukają szefa wydziału inwestycji. Obniżyli wymagania

Opublikowano:
Autor:

W Rawiczu wciąż szukają szefa wydziału inwestycji. Obniżyli wymagania - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Gmina Rawicz w dalszym ciągu poszukuje osoby, która pokieruje pracami wydziału strategii, planowania i rozwoju. Kolejny nabór trwa do 24 lipca.

Burmistrz zdecydował o zmianie wymagań względem kandydata, m.in. zrezygnował z wymogu dwóch lat pracy w obszarze administracji. Osoba ubiegająca się o stanowisko naczelnika powinna mieć wykształcenie wyższe w zakresie planowania przestrzennego, architektury lub pokrewne, co najmniej 5-letni staż pracy, a także wiedzę z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego. Ważna jest także znajomość ustaw o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, prawa budowlanego i ochrony środowiska, ustawy o rewitalizacji czy kodeksu postępowania administracyjnego.

Do głównych zadań naczelnika będzie należało m.in. kierowanie pracami wydziału, wydawanie decyzji administracyjnych w zakresie warunków zabudowy i ochrony środowiska, prowadzenie prac związanych z planami zagospodarowania przestrzennego gminy, czy opracowywanie bieżących oraz wieloletnich planów inwestycyjnych.

Najbliższe lata to sporo zadań o charakterze inwestycyjnym i planistycznym. Poszukujemy osoby, która podejmie się pracy na stanowisku naczelnika. Zrezygnowałem z wymagania dotyczącego 2-letniego stażu pracy w administracji i studiów magisterskich. Wielu specjalistów funkcjonowało wyłącznie w sektorze prywatnym i nie chcemy im zamykać drogi do pracy na rzecz naszej gminy - tłumaczy burmistrz Grzegorz Kubik.

To już piąta próba znalezienia szefa wydziału. W poprzednim konkurskie, co prawda wpłynęła jedna oferta, ale kandydat nie spełniał wymogów, więc postępowanie nie zostało rozstrzygnięte. Stanowisko naczelnika wydziału inwestycji pozostaje nieobsadzone od maja. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE