Reklama

W tych trzech wioskach odnotowano rekordowe poparcie dla Andrzeja Dudy

Opublikowano:
Autor:

W tych trzech wioskach odnotowano rekordowe poparcie dla Andrzeja Dudy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Największą frekwencją wyborczą w naszym powiecie szczycą się mieszkańcy gminy Pakosław. Swój głos oddało tam 73,02 % uprawnionych, czyli dokładnie 2 618 osób.  [PISALIŚMY O TYM TUTAJ]

Duże zasługi w tak dużym zaangażowaniu mieszkańców ma miejscowe OSP, które zrobiło wszystko, aby zdobyć wóz strażacki - rządową nagrodę dla małych gmin z najwyższą frekwencją.

Zorganizowano tam akcję agitacyjną, promowaną na facebooku i ulotkach. W wyborczą niedzielę druhowie OSP  dowozili nawet własnymi samochodami starszych wyborców do urn.

- Pomagaliśmy osobom starszym w dotarciu na głosowanie. Sam dowiozłem wyborców z Chojna i Niedźwiadek do lokalu wyborczego. Każdy głos się liczył - przyznaje druh Kazimierz Kląskała, prezes ZG OSP w Pakosławiu.

Szybko się okazało, że wynik 73,02% to najwyższa frekwencja w całym województwie, toteż druhowie z gminy Pakosław oczekują teraz na obiecany nowiutki wóz bojowy.

Wysoka frekwencja w gminie Pakosław prawdopodobnie przełożyła się też na wyjątkowo wysoki wynik Andrzeja Dudy. Pakosław okazał się najbardziej pro-pisowską gminą w naszym powiecie. Andrzej Duda otrzymał tam poparcie 66,54% mieszkańców.

Jest tam jeden okręg wyborczy, gdzie głowa państwa rekordowo zdeklasowała rywala.

To właśnie w jednej z wiosek tej gminy, w Osieku, urzędujący prezydent uzyskał najwyższe poparcie w skali powiatu. Trzy czwarte uprawnionych dorosłych mieszkańców Osieka, Pomocna i Zaorla postawiło na kandydata PiS.

- Myślę, że główną przyczyną tak wysokiego poparcia wśród naszych mieszkańców są liczne programy socjalne, wdrożone przez Prawo i Sprawiedliwość. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i rolnicy czy też emeryci wskazują, że na ich wybór duży wpływ mają kwestie finansowe - liczne świadczenia socjalne, dopłaty dla rolników, czy też dotacje do prowadzonej działalności - komentuje Elżbieta Łakoma, przewodnicząca pakosławskiej rady gminy, lecz zarazem przyznaje że nie wszystko wygląda tak dobrze.

- Rolnicy sygnalizują brak ustabilizowanych cen, a nawet spadek cen, szczególnie mleka i żywca. Z kolei lokalni przedsiębiorcy potrzebują regulacji prawnych, które uprościły by prowadzenie ich działalności - dodaje radna.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE