Reklama

Wakaty w jutrosińskich przedszkolach

Opublikowano:
Autor:

Wakaty w jutrosińskich przedszkolach - Zdjęcie główne

Władze gminy z dyrektorkami przedszkola

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Burmistrz szuka kandydatów na dyrektorów dwóch przedszkoli - w Dubinie i Szkaradowie. Szefowa jednej placówki rezygnuje ze stanowiska, drugiej kończy się okres powierzenia obowiązków.

W Dubinie obowiązki dyrektora pełni Halina Frąckowiak (na zdjęciu druga z prawej), choć już w ubiegłym roku deklarowała, że chce przejść na emeryturę. Jednak wobec tego, że władzom gminy w konkursie nie udało się obsadzić stanowiska, Halina Frąckowiak zgodziła się pełnić obowiązki dyrektora jeszcze przez osiem miesięcy - do końca sierpnia tego roku. Stąd nowy konkurs. Burmistrz ma nadzieję, że tym razem znajdzie się osoba chętna pokierować przedszkolem w Dubinie. 

Dyrektor rezygnuje

Burmistrz Jutrosina ogłosił też konkurs na stanowisko dyrektora przedszkola w Szkaradowie. Dotychczasowej szefowej - Joannie Andrzejak (na zdjęciu trzecia z lewej) ostatniego dnia sierpnia kończy się pięcioletnia kadencja. Jak ustaliliśmy, nie zamierza ubiegać się o reelekcję.

- Decydując się na objęcie stanowiska dyrektora chciałam spróbować swoich sił. Mimo iż uważam, że sumiennie wywiązywałam się ze swoich obowiązków, teraz wiem, że znacznie więcej satysfakcji daje mi praca z dziećmi - komentuje Joanna Andrzejak. - Dlatego też postanowiłam wrócić do nauczania. 

Komisja wybierze

Do konkursów może przystąpić nauczyciel mianowany lub dyplomowany, który spełnia określone kryteria. - Wśród nich są między innymi odpowiednie przygotowania pedagogiczne oraz właściwe kwalifikacje do zajmowania stanowiska - mówi burmistrz Romuald Krzyżosiak. Zaznacza, że startować mogą również osoby niebędące nauczycielami pod warunkiem, że posiadają wykształcenie wyższe i co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym co najmniej dwuletni na stanowisku kierowniczym. - Dodatkowo oferty osób przystępujących do konkursu powinny zawierać przede wszystkim koncepcję funkcjonowania i rozwoju przedszkola - dodaje włodarz.

Oferty do 7 maja

Konkurs na dyrektorów przeprowadzi komisja powołana przez burmistrza. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy