Reklama

Jeździsz z Jutrosina do Poznania? Trwa budowa obwodnicy Gostynia. Są objazdy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Heluszka

Jeździsz z Jutrosina do Poznania? Trwa budowa obwodnicy Gostynia. Są objazdy - Zdjęcie główne

Budowa obwodnicy Gostynia wkracza w kolejny etap. Konieczne jest zamknięcie drogi Gostyń - Grabonóg | foto Grzegorz Heluszka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Spółka Strabag, wykonawca obwodnicy drogi wojewódzkiej 434 dla Gostynia, zdecydował się wyłączyć z ruchu drogę powiatową z Gostynia w kierunku Jutrosina przez Grabonóg. Dziś (18 października 2022r.) nastąpiła zmiana organizacji ruchu.

To ważna informacja dla kierowców. Chodzi nie tylko o tych, którzy jeżdżą z Gostynia do Jutrosina, ale też o pracowników zakładów funkcjonujących w strefie przemysłowej w Piaskach. Drogowcy, w ramach budowy obwodnicy, przystępują do kolejnego etapu prac - budowy nowego ronda, które powstanie na drodze z Gostynia do Pępowa (niedaleko skrzyżowania z drogą do Krajewic - na mapie jako okrąg pod czerwoną kreską). Konieczne jest wprowadzenie zmiany organizacji ruchu, która - co ważne - będzie obowiązywała do końca realizacji inwestycji. Kontrakt podpisany z wykonawcą zakłada, że droga będzie gotowa w kwietniu 2023 roku. 

Utrudnienia w ruchu pojazdów, które zostały wprowadzone 18 października, dotyczą fragmentu drogi powiatowej z Gostynia w kierunku Grabonogu, której fragment na kilka miesięcy także zostanie zamknięty. By sprawnie można było przygotować objazd, konieczne okazało się zbudowanie, tzw. tymczasowej przewiązki (budowa widoczna na zdjęciu powyżej).

- Zmiana organizacji ruchu związana jest z zamknięciem fragmentu drogi powiatowej nr 4907P [szosa z Gostynia w kierunku Pępowa przez Grabonóg]  na skrzyżowaniu z budowaną obwodnicą. Objazd do Gostynia, od miejscowości Grabonóg, zostanie skierowany na nowy ślad nowej drogi gminnej nr DG740547P (k. Piaski, do firmy Mondi). Następnie, przejazdem przez tymczasową przewiązkę, ruch zostanie włączony do starego śladu drogi gminnej nr DG740547P (k. Gostyń) - wyjaśnia Malwina Korzeniewska-Michalak, specjalista ds. kontaktów z mediami Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. 

Ruch od strony Grabonogu do strefy gospodarczej w Piaskach, znajdującej się po wschodniej stronie budowanej obwodnicy, również będzie odbywał się po nowym śladzie drogi gminnej. 

Natomiast, kierowcy jadący od strony Gostynia w kierunku Grabonogu i strefy gospodarczej gminy Piaski, na skrzyżowaniu drogi z Gostynia w kierunku Grabonogu z drogą powiatową w kierunku Podrzecza i Krajewic, zostaną skierowani w lewo na tymczasowy objazd (patrz mapa - by powiększyć KLIKNIJ W OBRAZEK).

Zdjęcie przedstawia teren budowy nowego ronda na trasie Gostyń - Pępowo oraz fragment drogi, który zostanie zamknięty na kilka miesięcy (kliknij w obrazek, żeby powiększyć)

- Wprowadzenie tymczasowej nowej organizacji ruchu jest niezbędne dla rozpoczęcia kolejnego etapu prac drogowych związanych z budową ronda na skrzyżowaniu drogi powiatowej Gostyń - Pępowo z powstającą obwodnicą DW434 - usprawiedliwia utrudnienia w ruchu Malwina Korzeniewska-Michalak.

Inwestor, czyli WZDW w Poznaniu ostrzega, że to pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. W najbliższym czasie zamknięte zostanie skrzyżowanie drogi krajowej nr 12 z budowaną obwodnicą - WIĘCEJ INFORMACJI PODAJEMY TUTAJ.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy