Reklama

We wschodniej części Rawicza będzie się rozwijać handel?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Rawicz

We wschodniej części Rawicza będzie się rozwijać handel? - Zdjęcie główne

foto Gmina Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza informuje, że lokalni handlowcy wnioskują o rozwój stref handlowych, a przedsiębiorcy zajmujący się produkcją o ustalenie zasad budowy i rozbudowy obiektów przemysłowych we wschodniej części miasta.

Jak przekazuje burmistrz Grzegorz Kubik, do urzędu zgłaszają się firmy z rodzimego rynku, jak i spoza gminy w sprawie ustalenia w planach miejscowych zasad inwestowania we wschodniej części miasta. Sytuacja dotyczy rejonu ulic: Powstańców Wlkp., Armii Krajowej, Ceglanej, Tysiąclecia i Stanisława Kamińskiego. Handlowcy wnioskują o rozwój stref handlowych, a przedsiębiorcy zajmujący się produkcją o ustalenie zasad budowy i rozbudowy obiektów przemysłowych.

Handlowcy apelują, m.in. o możliwość rozbudowy i budowy nowych obiektów handlowych w tym o wielkości powyżej 2000 m2, a firmy produkcyjne i przemysłowe zwracają uwagę, że uchwalenie planu miejscowego uprości i przyspieszy procesy inwestycyjne - mówi Grzegorz Kubik.

Rawiccy radni zgodzili się na opracowanie planu zagospodarowania dla wschodniej części miasta

Jak zaznacza burmistrz Rawicza, decyzja o kształcie planu i obwarowaniach w nim zawartych będzie należała do radnych, którzy uchwalają dokumenty planistyczne. Nie ukrywa, że gotowy plan bardzo przyspieszy ewentualne procesy inwestycyjne.

Moją rolą jest przedstawienie radzie głosu, który do mnie dotarł, ostateczną decyzję pozostawiam rajcom. Ich decyzje będą wiążące dla dalszych działań i sposobu zagospodarowania obszaru objętego planem - podkreśla Grzegorz Kubik, burmistrz Rawicza.

Uchwała dotycząca przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Powstańców Wlkp., Armii Krajowej, Ceglanej, 1000-lecia i Kamińskiego znalazła się programie posiedzenia rady miejskiej, które odbyło się w środę, 30 marca. Została przyjęta większością głosów. 14 radnych opowiedziało się za przystąpieniem do opracowania planu, 5 wstrzymało się od głosu, a jedna osoba była przeciwna.   

Do dopiero początek prac nad planem. Jego ostateczny kształt i zapisy poznamy dopiero w przyszłości i będziemy jeszcze o nim rozmawiać - dopowiada Grzegorz Kubik.

Kto jest zainteresowany inwestowaniem we wschodniej części Rawicza?

Burmistrz Grzegorz Kubik na pytanie, kto konkretnie jest zainteresowany inwestowaniem w tej okolicy, odpowiada, że nie jest upoważniony do tego, by podawać nazwy. Zaznacza jednak, że o możliwość rozbudowania swoich firm dopytują dwaj przedsiebiorcy z tej właśnie okolicy.

Do momentu, gdy nie będzie planu - gddyby ktoś był zainteresowany inwestycją na tym terenie - decyzja o warunkach zabudowy jest wydawana na tzw. zasadzie sąsiedztwa. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy