Reklama

Wiata turystyczna w Osieku oficjalnie otwarta [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zakończyła się budowa wiaty turystycznej w Osieku. Dziś oficjalnie oddano ją do użytku. Zarządcą obiektu jest powiat rawicki.

Reklama

O inwestycji pisaliśmy już w marcu. Po symbolicznym przecięciu wstęgi dziś obiekt został otwarty.

Oprócz wiaty zamontowano stojaki na rowery czy tablice informacyjne, a teren wokół jest ogrodzony. Jako pierwsi skorzystali z tego "przystanku" uczestnicy I Rajdu Śladami Ziemiaństwa.

Wiata ma służyć przede wszystkim osobom uprawiającym różne rodzaje turystyki. Kosztowała około 200 tys. zł. Połowę dostaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego - podkreślił Adam Sperzyński, starosta rawicki.

Z nowego obiektu skorzystają też uczniowie. Patronat będzie sprawował Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych CKU w Bojanowie. Uczniowie tej placówki będą jeździć do Osieka na lekcje terenowe, w trakcie których poznają okoliczną faunę i florę.

Na terenie wiaty turystycznych jest zakaz organizacji imprez rekreacyjno-sportowych bez zgody zarządcy obiektu. Uzyskać ją jednak będzie można w starostwie.

Wszystkim osobom, które chciałyby cokolwiek stąd zabrać, to od razu odradzam. Obiekt jest monitorowany. Chcielibyśmy, by służył jak nadłużej i nie był dewastowany - podsumował Adam Sperzyński.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE