Reklama

Wicemarszałek "przywiózł" do Jutrosina 5 mln zł na inwestycję w Rogożewie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W piątek do Jutrosina z wizytą przyjechał wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Podczas spotkania z władzami Jutrosina podpisano umowę na dofinansowanie inwestycji w Rogożewie. Kwota wsparcia to 5 mln zł.

W Urzędzie Miasta i Gminy Jutrosin w piątek, 2 grudnia, burmistrz Romuald Krzyżosiak oraz skarbnik gminy Grażyna Niedbała spotkali się z przedstawicielami samorządu wojewódzkiego – wicemarszałkiem Krzysztofem Grabowskim oraz radnym sejmiku wojewódzkiego Kazimierzem Chudym.
Podczas spotkania została podpisana umowa na wsparcie dla gminy na realizację inwestycji wodno-kanalizacyjnej w Rogożewie. Kwota pomocy to 5 mln zł.

- Z miejscowości o zwartej zabudowie do skanalizowania pozostanie nam tylko Płaczkowo i Bartoszewice – poinformował burmistrz w czasie spotkania.

5 mln zł na inwestycję za 7 mln zł

Jak przekazał wiceburmistrz Marek Glura inwestycja jest szacowana na 7 mln zł. Przy 5 mln zł dofinansowania od marszałka gmina musiałby dołożyć 2 mln zł do inwestycji. Jednak jak tłumaczy wicewłodarz, jest to inwestycja z której samorząd może odzyskać vat, więc realnie z budżetu będzie trzeba dołożyć tylko około 600-700 tys. zł.

5 mln zł na sieć wodociągową i kanalizacyjną

W ramach zadania, na które gmina Jutrosin otrzymała pomoc, ma powstać sieć wodociągowa oraz  kanalizacyjna, która rozpocznie się na jednej działce w Starym Sielcu, aby w dalszej kolejności przejść do Rogożewa. Oprócz tego inwestycja obejmuje budowę 3 zbiorników retencyjnych o łącznej objętości 207 m3. Inwestycja przewiduje wybudowanie 2,5 km sieci wodociągowej, 32 przyłącza kanalizacji sanitarnej, 2 przepompownie ścieków, rurociąg boczny o długości 3,3 km oraz niespełna 2 km kanalizacji grawitacyjnej.

Jak wyjaśnił Marek Glura, gmina ma czas do polowy 2024 roku na realizację tej inwestycji. Ogłoszenie przetargu jest planowane już na przyszły rok.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy