Reklama

Wichura narobiła wielu szkód. Jutro też się jej można spodziewać

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KP PSP Rawicz

Wichura narobiła wielu szkód. Jutro też się jej można spodziewać - Zdjęcie główne

foto KP PSP Rawicz

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 36 interwencji odnotowali strażacy po przejściu czwartkowej wichury nad powiatem rawickim. Niestety, jak zauważają synoptycy, prognoza pogody na najbliższe godziny nie napawa optymizmem.

W czwartek rano przez powiat rawicki przechodził orkan Dudley. Wyrządził sporo szkód. Wiele drzew i gałęzi spadło na drogi w każdej z gmin. Silne porywy wiatru wyrządziły też sporo szkód materialnych, m.in. w Dąbrówce, Dłoni, Konarach, Słupi Kapitulnej czy Sarnowie. Interwencje strażaków były związanem, m.in. z zerwanymi dachami, uszkodzonym pokryciem dachów, oderwanym opierzeniem, czy też zdmuchniętymi z dachu przez wiatr panelami fotowoltaicznymi. Na szczęście, nikt nie ucierpiał.

Po wichurze w powiecie rawickiej w akcji ponad 200 strażaków

Jak poinformował mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP w Rawiczu, w działaniach ratowniczych uczestniczyło łącznie 51 zastępów w sile 218 strażaków-ratowników, zarówno z komendy powiatowej, jak i z Ochotniczych Straży Pożarnych. Do usuwania skutków zdarzeń wykorzystano, m.in. specjalny samochód z podnośnikiem hydraulicznym.

Liczba interwencji w poszczególnych gminach po przejściu czwartkowej wichury:

  • Rawicz            - 11
  • Bojanowo       - 9
  • Miejska Górka - 6
  • Pakosław        - 5
  • Jutrosin           - 5
Czytaj także: Przewrócona ciężarówka, uszkodzone dachy i blokujące przejazd drzewa

Powiat rawicki. Jutro znów powieje

Synoptycy nie mają pozytywnych informacji na nadchodzące godziny. Do Polski zbliża się orkan Eunice. Może być równie groźny jak Dudley. Już dziś - według prognoz IMGW-PIB - zachodni wiatr da o sobie znać. Powieje do 45 km/h, a w porywach - nawet do 115 km/h.

Szczególnie niebezpiecznie ma być jutro. Najsilniejszych porywów w powiecie rawickim można się spodziewać w sobotę - około południa. 

Alert RCB do mieszkańców powiatu rawickiego

W 2022 roku Rządowe Centrum Bezpieczeństwa  już czwarty raz rozesłało wiadomości tekstowe do mieszkańców powiatu rawickiego. Informuje, że możliwe są przerwy w dostawie prądu i trudne warunki na drogach. Kto może, powinien zostać w domu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE