Reklama

"Wieś Izbice się wzbogaca, bo świetlica do niej wraca"

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Świetlica wiejska w Izbicach wróciła "w ręce" mieszkańców miejscowości i są pieniądze na dokończenie remontu budynku. Gmina pozyskała je z programu "Wielkopolska Odnowa Wsi".

Gmina Rawicz otrzymała dotację budżetu województwa w wysokości 42 tys. zł. Pieniądze pochodzą z programu "Wielkopolska Odnowa Wsi", a przeznaczone będą na dokończenie remontu świetlicy w Izbicach.  

Ocieplą ściany i zakupią wyposażenie do świetlicy w Izbicach


Prace będą wykonywane w tym roku. Planowane jest docieplenie frontowej ściany budynku świetlicy, pomalowanie drewnianego zadaszenia przed wejściem, położenie nawierzchni z kostki betonowej przed budynkiem i wyremontowanie pustego pomieszczenia wewnątrz - z przeznaczeniem na salkę pamięci.
 
Ponadto zostanie zakupione wyposażenie świetlicy: stoły, krzesła i telewizor z funkcją projektora. Mieszkańcy - jak mówi sołtys wioseki - także zaangażują się w remont - wykonają prace przygotowawcze do realizacji inwestycji, odnowią pomieszczenie wewnątrz budynku i ułożą kostkę betonową na zewnątrz. 
 
Szacowana wartość zadania to około 99,5 tys. zł. 42 tys. zł pokryje dotacja, pozostałą część wyłoży gmina, uwzględniono także wkład pracy mieszkańców.
 

Świetlica wiejska w Izbicach kilkanaście lat była w rękach prywatnych

Remont świetlicy w Izbicach trwa już od 3 lat, jednak ze względu na ograniczone środki finansowe jego zakończenie odwlekało się w czasie. Pozyskane dofinansowanie - wraz z wkładem własnym Gminy Rawicz - pozwoli nam na oddanie sali do użytkowania. W efekcie wnętrze obiektu będzie w 100% wyremontowane i wyposażone. Elewacja zostanie odnowiona oraz wymieniony zostanie fragment nawierzchni parkingu i chodnika - mówi sołtys wsi Michał Hoffmann.
 
Sołtys przypomina, że świetlica 11 lat była dzierżawiona przez zewnętrzny podmiot, który prowadził w nim działalność gastronomiczną.
 
Odzyskaliśmy ją pod koniec 2019 roku i od wiosny 2020 roku rozpoczął się remont i wtedy otrzymaliśmy dofinansowanie z tego samego programu na pierwszy etap prac. Później w działaniu przeszkodziła nam pandemia i teraz ponownie ruszamy z remonetm. Wkrócte będzie można zobaczyć ich efekt finalny - dodaje sołtys Izbic.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE