Reklama

Wietrzna, Dubińska, Lazurowa, czy Wichrowa. Gdzie znajdują się te ulice?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wietrzna, Dubińska, Lazurowa, czy Wichrowa. Gdzie znajdują się te ulice? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Rawiccy radni podjęli uchwały o nadaniu nazw dla nowych ulic w Sarnowie i Sierakowie oraz ulic istniejących w Słupi Kapitulnej.

Rawiccy radni co jakiś czas nadają nazwy nowym ulicom, które powstają zarówno w obrębie miasta, jak i na terenach wiejskich. Na wczorajszym (25 stycznia 2023r.) posiedzeniu uchwalili więc nazwy dla ulic w Sarnowie (Wietrzna) i Sierakowie (Branżowa). 

Zdecydowano także, by nazwać już istniejące ulice w Słupi Kapitulnej, gdzie dotąd posesje oznaczone były jedynie numerami. Wprowadzenie takiego rozwiązania ułatwia znalezienie właściwego adresu chociażby kurierom, czy służbom ratunkowym.

Drogom gminnym i prywatnym w Słupi nadano nazwy: Dubińska, Lazurowa, Rubinowa, Górecka, Wesoła, Ogrodowa, Wichrowa, Piaski, Błękitna, Szmaragdowa.

Radny Jacek Gwizdek chciał jeszcze wiedzieć, czy rada sołecka wyraziła swoją opinię w tej sprawie. Reprezentująca ten rejon radna Wioletta Niziołek zapewniła, że cała procedura została przeprowadzona za wiedzą i zgodą mieszkańców.

- Kilka razy spotkaliśmy się w tej sprawie, ogłoszone były zebrania wiejskie dotyczące nazewnictwa ulic. Osoby mieszkajace przy danej drodze podawały swoje propozycje. Wszystko jest zapisane w protokołach. Dodatkowo, urzędnicy poinformowali nas, co będzie trzeba zrobić, kiedy nowy numer zostanie już oficjalnie nadany - mówiła Wioletta Niziołek podkreślając, że mieszkańcy byli zgodni w sprawie nazw i jedni nie wtrącali się w pomysły innych.

- Teraz ulice zostaną nazwane, z jednej strony numery będą parzyste, a z drugiej nieparzyste. Obecnie z numeracją jest bałagan - dodała jeszcze.

Zmiana nazwy ulicy generuje koszty dla mieszkańców - związane ze zmianą dokumentów i zgłoszeniem zmian adresu. Trzeba też powiadomić urzędy, ewentualnych kontrahentów oraz kurierów o zmianie adresu. Gmina z kolei odpowiada za montaż tabliczek informacyjnych z nazwami.

Burmistrz Grzegorz Kubik podziękował więc mieszkańcom Słupi Kapitulnej, że cały proces - na który wyrazili zgodę - udało się bardzo sprawnie przeprowadzić. 

- Wioski się rozrastają, a porządkowanie pomaga w sprawach formalnych. Oby to był początek procesu, który spowoduje, źe wszystkie zamieszkałe tereny w gminie bedą oznaczone nazwami ulic - powiedział Grzegorz Kubik

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE