Reklama

Więźniowie znów pobiegli w półmaratonie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZK/ mjr Marek Heinze

Więźniowie znów pobiegli  w półmaratonie - Zdjęcie główne

foto ZK/ mjr Marek Heinze

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Osadzeni w Zakładzie Karnym w Rawiczu, już po raz jedenasty pobiegli dystans półmaratonu – „Złota setka 2021”. Organizowany corocznie bieg stanowi zwieńczenie cyklu, treningów i eliminacji realizowanych w ramach programu resocjalizacyjnego.

Reklama

Biegacze - uczestnicy programu  - przygotowują się do półmaratonu przez cały rok, uczestnicząc w cyklicznych treningach oraz przechodząc sprawdziany poziomu wytrenowania, takie jak: test Coopera, bieg na 5 km, bieg na 10 km, czy 24-godzinny bieg sztafetowy. Koordynatorem działań biegowych w Zakładzie Karnym w Rawiczu jest ppor. Kornel Ratajski.

W tym roku bieg odbył się nie na głównym dziedzińcu, ale na terenie placu spacerowego i wzięło w nim udział 21 osadzonych, którzy przebiegli dystans 21 kilometrów.

Najszybszy zawodnik odległość tę pokonał w czasie 1 godziny i 34 minut. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a trzech najlepszych otrzymało puchary.

- W ruchu biegowym nie tylko jednak chodzi o sport i wytrenowanie fizyczne. Realizowany program resocjalizacyjny „Złota Setka – Bieg ku Wolności” wykorzystuje trening fizyczny do celów wybiegających daleko poza sferę sportu. Z jednej strony pozwala na efektywne i pożyteczne spędzanie czasu w izolacji penitencjarnej, kształtuje samozaparcie, dyscyplinę, „wyposaża” w pasję, pozwalającą na skupienie myśli na nowych celach, z drugiej absorbuje w działalność społeczną i charytatywną, będącą elementem programu biegowego - podkreśla kpt. Ewa Szulc, rzecznik prasowy więzienia.

Zmiana trasy tegorocznego maratonu i ograniczenie ilości uczestników miały związek nie tylko z reżimem sanitarnym ze względu na pandemię, ale też na trwające na terenie zakładu prace termomodernizacyjne.  

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy