Reklama

Woda w gminie Miejska Górka już zdatna do spożycia?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Woda w gminie Miejska Górka już zdatna do spożycia? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przez niemal miesiąc mieszkańcy części gminy Miejska Górka musieli najpierw przegotować wodę z wodociągu, by użyć jej w celach spożywczych. Co było powodem tych utrudnień?

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu 6 czerwca 2022r. wydał komunikat w sprawie jakości wody w gminie Miejska Górka. Dotyczył on jakości wody z wodociągu publicznego Miejska Górka, zaopatrującego mieszkańców: Miejskiej Górki, Karolinek, Jagodni, Roszkowa i Dąbrowy. 

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu informuje, że przeprowadzone badania kontrolne wykazały, że jakość wody z wodociągu publicznego Miejska Górka uległa pogorszeniu pod względem bakteriologicznym i odbiega od obowiązujących wymagań. Woda nadaje się do spożycia tylko po przegotowaniu - napisano w informacji sanepidu.

 
Na początku wyjaśniano, że do zanieczyszczania doszło podczas włączania kolejnego odcinka do sieci wodociągowej. Prace jednak zakończono, a sytuacja się nie zmieniła. Przyczyna jest inna?

Komunikat sanepidu obowiązywał przez miesiąc

Przez cztery kolejne tygodnie nie wydano nowego komunikatu, bo - jak wyjaśniała Grażyna Marczyńska, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu, kolejne próby pobierane w wielu miejsach, zarówno przez sanepid, jak i spółkę wodociągową, wykazały, że w jednym miejscu w dalszym ciągu jest niewielkie przekroczenie norm.

Woda w gminie Miejska Górka już zdatna do spożycia

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rawiczu dopiero w piątek, 8 lipca poinformował, że woda jest już zdatna do spożycia i odwołał wcześniejsze zalecenia. 
Grażyna Marczyńska potwierdziła, że przyczyną zanieczyszczenia były najprawdopodobniej prace polegające na włączaniu kolejnych odcinków do sieci.
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy