Reklama

Wybrano nowego dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej

Opublikowano:
Autor:

Wybrano nowego dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Adriana Miara wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Muzeum Ziemi Rawickiej. Pracę ma rozpocząć 18 kwietnia.

Konkurs na szefa placówki rozpisano po tym, jak skończyła się kadencja dotychczasowego dyrektora, Jacka Jarczewskiego. Zgłosiło się pięcioro kandydatów. Troje przeszło ocenę formalną. Rozmowy odbyły się z dwoma osobami, bo trzecia na spotkanie z komisją nie dojechała. Najlepszą ocenę uzyskała pochodząca z Rawicza, Adriana Miara, a jej wybór zatwierdził burmistrz.

Przedstawiła bardzo rzetelnie przygotowany plan swoich działań i wizję rozwoju Muzeum Ziemi Rawickiej. Zna Rawicz, ma ogromne doświadczenie i bardzo pozytywne oceny dotychczasowej pracy - zaznacza Grzegorz Kubik.

Dodaje, że teraz będzie negocjował warunki umowy ze zwyciężczynią konkursu, która oficjalnie ma zostać przedstawiona podczas konferencji prasowej 18 kwietnia.

Adriana Miara od 11 lat kieruje Miejską Biblioteką Publiczną w Świdnicy. W tym okresie inicjowała oraz uczestniczyła w wielu projektach edukacyjnych i kulturalnych o zasięgu lokalnym, ponadlokalnym oraz międzynarodowym. Za zaangażowanie w rozwój polsko-czeskiej współpracy transgranicznej w ubiegłym roku otrzymała nagrodę: „Osobowość polsko-czeskiego pogranicza”.

W czasie dotychczasowej pracy zorganizowała kilkadziesiąt wystaw (w tym wystawy plenerowe) z następujących dziedzin sztuki: fotografia, malarstwo, grafika, szkło artystyczne, książka artystyczna, plakat, rzeźba, exlibris. Wystawy realizowane były w kraju oraz zagranicą. Podejmowała również działania w zakresie realizacji wystaw edukacyjnych. Ma również doświadczenie w zakresie projektów wydawniczych, organizacji konferencji, wykładów, spotkań autorskich, koncertów - dopowiada Mateusz Domagała z Centrum Informacyjnego Burmistrza.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE