Reklama

Wybrano nowego dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych

Opublikowano:
Autor:

Wybrano nowego dyrektora Zespołu Szkół Zawodowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Piotr Mosiek, obecny dyrektor Gimnazjum w Sierakowie, od 1 września obejmie stanowisko dyrektora największej placówki oświatowej w powiecie - Zespołu Szkół Zawodowych w Rawiczu.

W związku z kończącymi się 31 sierpnia kadencjami dwóch dyrektorów Starostwo Powiatowe w Rawiczu ogłosiło konkursy na szefów Zespołu Szkół Zawodowych i Zespołu Szkół Specjalnych. Do pierwszego konkursu wpłynęły dwie oferty.

- Komisja konkursowa, w skład której wchodzili: przedstawiciele organu prowadzącego, kuratora oświaty, rady pedagogicznej, rady rodziców oraz przedstawicieli związków zawodowych nauczycieli, wybrała kandydaturę rawiczanina,Piotra Mośka, dotychczasowego dyrektora Gimnazjum w Sierakowie - informuje wicestarosta Jacek Gwizdek.

Zarząd Powiatu Rawickiego na posiedzeniu 27 kwietnia zatwierdził wynik konkursu.

Z kolei w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół Specjalnych w Rawiczu nie wpłynęła żadna oferta. Zgodnie z Ustawą o Systemie Oświaty, to Zarząd Powiatu Rawickiego w porozumieniu z Kuratorium Oświaty w Poznaniu wskaże kandydata na dyrektora placówki.

- Obecnie prowadzimy rozmowy z potencjalnymi osobami, które mogą pełnić tę funkcję. Zakładam, że rozstrzygnięcie nastąpi niebawem – zaznacza Jacek Gwizdek.

Piotr Mosiek foto www.powiatrawicki.pl

Piotr Mosiek jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poza dotychczasową 18-letnią pracą jako dyrektor Gimnazjum w Sierakowie, od 2004 roku jest również adiunktem w Katedrze Podstaw Pedagogiki WSH w Lesznie. Wcześniej pracował w Szkole Podstawowej nr 1 w Rawiczu oraz w Zakładzie Pedagogiki Społecznej Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu, zajmując się tematyką funkcjonowania rynku pracy oraz edukacyjnymi możliwościami przezwyciężania bezrobocia. Od 2015 roku przewodniczy zespołowi odpowiedzialnemu za przygotowanie „Standardów doradztwa edukacyjno-zawodowego w Gminie Rawicz”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE