Reklama

Wymienią oświetlenie na ulicy Grunwaldzkiej i 3 Maja w Rawiczu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Google Street View

Wymienią oświetlenie na ulicy Grunwaldzkiej i 3 Maja w Rawiczu - Zdjęcie główne

ul. Grunwaldzka | foto Google Street View

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina stawia na nowoczesne i energooszczędne lampy ledowe. Oprawy również mają się zmienić, ale będą stylizowane na wzór tych obecnych - przypominających latarnie.

Reklama

Jedną z inwestycji obecnie realizowanych przez Gminę Rawicz jest montaż tzw. inteligentnego oświetlenia w centrum miasta. 

Będą nowe lampy na dwóch ulicach

Jak informuje burmistrz Grzegorz Kubik, zadanie wykona Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „WAT” Marian Rzepecki z Garzyna. Wartość tych prac wyniesie 110 tys. 700 zł brutto. Wszystko ma zostać zrealizowane w lipcu. Obecnie firma czeka jeszcze na dostawę opraw.

Wymienione zostaną oprawy lamp w ciągu ulic 3 Maja i Grunwaldzkiej w Rawiczu. Stare oprawy zostaną zastąpione nowymi - LED-owym z funkcją regulacji mocy. Jak podkreśla Grzegorz Kubik nowe lampy stylizowane na wzór tych, które obecnie znajdują się w centrum.

Kamery i czujniki już są 

Zakończonała została już inna inwestycja, z tego samego zakresu, polegająca na montażu monitoringu na runku oraz instalacja czujników jakości powietrza.

Na słupach oświetleniowych znalazało się 12 kamer. Obejmują onecały rynek oraz wloty na uliczki przylegające do centralnego placu: ul. 17 Stycznia i ul. Królowej Jadwigi, ul. Wojska Polskiego i ul. 3-go Maja, ul. Ratuszową, ul. Konopnickiej i ul. Grunwaldzką, ul. Wazów i ul. Ignacego Buszy, ul. Klasztorną.

- W ramach tego projektu jeszcze mamy do zrealizowania tematy związane z oprogramowaniem i aplikacją komunikacji z mieszkańcami. Wtedy dopiero te kamery i cały system - zarówno ten do monitorowania miejskiego, jak i monitorowania powietrza zostaną włączone w jeden - łącznie z informacjami do i od mieszkańców. Poza tym, później będziemy montować kamery w kolejnych, newralgicznych miejscach, takich jak ważne, duże skrzyżowania w mieście. Te technologie pozwalają między innymi na zczytywanie numerów rejestracyjnych pojazdów - oczywiście tylko dla potrzeb policji, która ma dostęp do odczytów z kamer - zaznaczał na lipcowej sesji rady miejskiej burmistrz Grzegorz Kubik. 

Kamery za 270 tys. 600 zł zamontowała firma Neo Technik z Wrocławia.

Ten sam podmiot zainstalował czujniki za 43 tys. zł. Zlokalizowane są one na Rynku, na ulicach Władysława Sikorskiego, Adama Mickiewicza, Piotra Skargi i Karola Marcinkowskiego. Wyniki ich pomiarów można śledzić TUTAJ

Zadania są realizowane w ramach projektu „Pilotażowe wdrożenie inteligentnych i innowacyjnych rozwiązań Human Smart City dla miasta Rawicza z uwzględnieniem założeń Strategii Zrównoważonego Rozwoju Gminy Rawicz” realizowany w ramach konkursu „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE