Reklama

Wyniki głosowania na rawicki budżet obywatelski

Opublikowano:
Autor:

Wyniki głosowania na rawicki budżet obywatelski  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Utwardzenie drogi gruntowej z Zielonej Wsi do Dębna Polskiego - to projekt inwestycyjny, który będzie realizowany w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego. Oprócz tego, pieniądze zostaną przeznaczone, m.in. na organizację „Dnia Sarnowy” czy oświetlenie skateparku w mieście.

Środki zostały rozdysponowane na zadania, które otrzymały najwięcej głosów w każdej z trzech kategorii (projekty inwestycyjne, małe oraz młodzieżowe).

Zarówno liczba propozycji zgłoszonych do budżetu, jak i późniejsza frekwencja w głosowaniu była mniejsza niż w ubiegłym roku.

- Jest to wynik dobry, choć nieco gorszy niż w poprzedniej edycji. Wszystkim zwycięzcom bardzo gratuluję i dziękuje za każdy oddany głos. Już teraz zachęcam do udziału w przyszłorocznej edycji - podkreśla wiceburmistrz Paweł Szybaj.

Pula pieniędzy dostępnych w poszczególnych kategoriach nie została wyczerpana. Projekty takie jak: budowa oświetlenia boiska sportowego w Dębnie Polskim czy remont chodników wzdłuż ul. Chopina, Kolejowej i Strzeleckiej w Sarnowie nie zostały przyjęte do realizacji, bo wówczas należałoby „dołożyć” do nich z gminnego budżetu.

- Będziemy się zastanawiać, co z tym zrobić - powiedział „Życiu” burmistrz Grzegorz Kubik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE