Reklama

Wypadek koło szkoły. Funkcjonariusze Zakładu Karnego zatrzymali się i pomogli

Opublikowano:
Autor:

Wypadek koło szkoły. Funkcjonariusze Zakładu Karnego zatrzymali się i pomogli - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Do zdarzenia z udziałem rowerzystki i kierowcy osobówki doszło wczoraj około godz. 13.00 przy Szkole Podstawowej nr 3 w Rawiczu. Świadkami byli przejeżdżający tamtędy funkcjonariusze Zakładu Karnego.

Jak ustaliła policja, kobieta włączała się do ruchu, ale nie zachowała środków ostrożności. Rowerzystka została potrącona przez auto.

Świadkami zdarzenia byli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Rawiczu: mł. chor. Kazimierz Trzybulski oraz kpr. Paweł Pypla. - Niezwłocznie udzielili pierwszej pomocy kobiecie, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wezwali służby ratunkowe, po czym towarzyszyli poszkodowanej do momentu przybycia policji oraz pogotowia ratunkowego - opisuje kpt. Alicja Kapała z Zakładu Karnego w Rawiczu.

Dodaje, że funkcjonariusze oraz pracownicy Służby Więziennej uczestniczą w szkoleniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. - Umiejętności z tego obszaru są niezbędne w podczas wykonywania czynności służbowych w pracy z osobami pozbawionymi wolności, ale umożliwiają również udzielenie profesjonalnej pomocy w nagłych sytuacjach życia codziennego - przyznaje kpt. Alicja Kapała.

Rowerzystka trafiła do szpitala, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Kobieta została ukarana mandatem.


Dziś do wypadku doszło w Dubinie - więcej TUTAJ

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE