Reklama

Wypadek na trasie Zaborowice - Borszyn Wielki. Są poszkodowani [FOTO]

Opublikowano:
Autor:

Wypadek na trasie Zaborowice - Borszyn Wielki. Są poszkodowani [FOTO] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Na granicy gmin Bojanowo i Góra, na drodze Zaborowice - Borszyn Wielki doszło do wypadku. Auto osobowe uderzyło w przydrożne drzewo. Są poszkodowani.

Obecnie droga jest zablokowana, a na miejscu pracują służby z dwóch powiatów - rawickiegio i górowskiego. Nie są jeszcze znane dokładne okoliczności wypadku. Wiadomo, że dwie osoby zostały ranne. Zespoły ratownictwa medycznego zabrały je do szpitala. 

Auto osobowe zostało rozbite. Siła uderzenia w drzewo była na tyle potężna, że z samochodu wypadł, m.in. silnik.


[AKTUALIZACJA, godz. 23.15]
Do wypadku doszło w miejscu, w którym obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h. 19-latek z gminy Bojanowo kierował audi a3. Jechał od strony Zaborowic. Razem z nim podróżował 17-letni pasażer, również z gminy Bojanowo.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierowca utracił panowanie nad pojazdem po wyjściu z łuku, w wyniku czego uderzył w przydrożne drzewo.

- Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się ratownicy z komendy w Górze. Zastali oni dwóch poszkodowanych młodych mężczyzn leżących na jezdni w pobliżu bardzo mocno rozbitego audi A3, którym pomocy udzielał zespół ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce i wsparli w działaniach ratowników medycznych. Sprawowali też samodzielną opiekę nad jednym z poszkodowanych w czasie oczekiwania na przyjazd drugiego ZRM. Siedemnasto- i dziewiętnastolatek zostali przetransportowani do rawickiego szpitala - opisuje mł. bryg. Krzysztof Skrzypczak, p.o. zastępcy komendanta powiatowego PSP w Rawiczu.

Kierowca doznał, m.in. wstrząśnienia mózgu, a także ran ręki i nogi. Z kolei pasażer ma poważny uraz nogi. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek. Drogę odblokowano po godz. 20.00.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE