Reklama

Wypadków mniej, ale jeden śmiertelny, czyli rawickie rolnictwo w statystyce

Opublikowano: ndz, 17 maj 2020 17:37
Autor:

Wypadków mniej, ale jeden śmiertelny, czyli rawickie rolnictwo w statystyce - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Choć zdecydowanie spada liczba wypadków w gospodarstwach, to w minionym roku na ziemi rawickiej nie udało się uniknąć tego najtragiczniejszego. 60-latek z gminy Jutrosin spadł z dachu podczas wykonywania prac remontowych. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

W minionym roku na terenie powiatu rawickiego w rolnictwie odnotowano 69 wypadków. 

Na niższą liczbę wypadków - zdaniem szefa KRUS-u - wpływ miały trzy czynniki. Po pierwsze, mała liczba dni z temperaturą minusową i przymrozkami, która wpłynęła na zmniejszenie liczby upadków spowodowanych np. poślizgnięciem się oraz to, że prace w rolnictwie mogły być bardziej rozłożone w czasie. Po drugie, wśród rolników wzrasta świadomość w zakresie dbałości o wykorzystywany sprzęt, a także o porządek i bezpieczeństwo w obejściu i stosowaniu zasad BHP na co dzień. Czesław Fedyk zaznacza jako trzeci czynnik, wpływ wieloletniej działalności prewencyjnej KRUS-u, a więc skuteczne dotarcie w różnej formie (spotkania, pokazy, konkursy, przekazy medialne) z informacjami profilaktycznymi do rolników.

„Rok 2019 był rokiem, w którym odnotowano o 11 zdarzeń mniej. Jest to jeden z najniższych wyników od wielu lat. Głównym tego powodem były sprzyjające warunki atmosferyczne w całym roku, co powodowało, że rolnicy nie mieli bardzo dużego spiętrzenia prac, a tym samym dochodziło do mniejszej ilości wypadków” - komentuje Czesław Fedyk.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE