Reklama

Wyprzedaż węgla w gminie Rawicz. Tona kosztuje 1700 zł

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Wyprzedaż węgla w gminie Rawicz. Tona kosztuje 1700 zł - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprzedaż węgla kamiennego w gminie Rawicz wydłużono do 31 lipca 2023 r. Zainteresowani już mogą składać wnioski. Zniesiono limity ilościowe i czasowo obniżono cenę.

Reklama

Gmina Rawicz z końcem 2022 roku przystąpiła do programu polegającego na preferencyjnym zakupie przez samorząd paliwa stałego dla gospodarstw domowych. Węgiel zakupiony w PGE Paliwa Sp. z o.o.,  sprzedawano mieszkańcom w cenie 1900 zł brutto za tonę. Zainteresowanie było jednak mniejsze niż się spodziewano.

 - Na podstawie wniosków złożonych przez mieszkańców oczekiwaliśmy nieco większego zainteresowania. Szacowaliśmy sprzedaż około 3000 ton, a jesteśmy na poziomie 1500 ton. Początkowo zainteresowanie było faktycznie spore, ale od stycznia zaczęło spadać - mówił pod koniec marca burmistrz Rawicza, Grzegorz Kubik.

Zaznaczał, że w związku z tym samorząd nie będzie zamawiać więcej dostaw. W ostatnich tygodniach zainteresowanie również było małe, dlatego obecnie trwa "wyprzedaż" tego, czym samorząd w dalszym ciągu dysponuje. Termin sprzedaży wydłużono do 31 lipca, a wnioski zainteresowani mogą składać do 30 czerwca. 

Wnioski będą rozpatrywane w kolejności wpłynięcia, a sprzedaż dokonywana będzie według kolejności zaksięgowania wpłaty na rachunek bankowy gminy. Sprzedaż prowadzona będzie do wyczerpania zapasów węgla, a na składach wciąż jest około 101 ton węgla - orzech i groszek.

Do 30 czerwca obowiązuje cena promocyjna, czyli 1700 zł za tonę surowca, później znów będzie ona wynosiła 1900 zł.

Co ważne -  zniesiony został limit ilościowy przypadający na jedno gospodarstwo domowe. Niezależnie, czy mieszkaniec kupił już węgiel w ilości maksymalnej przewidzianej ustawą, będzie mógł zakupić dodatkową ilość węgla bez limitu.

Z zakupu węgla mogą skorzystać również osoby spoza gminy Rawicz (pod warunkiem, że w myśl ustawy, mają prawo do kupna węgla w ramach programu). Jeden transport 3 ton surowca do posesji, w okresie od 15 maja do 31 lipca, jest darmowy.

Szczegółowe informacje oraz niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej gminy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE