Reklama

Zabytkowy, a jak nowy. Koniec inwestycji w Konarach

Opublikowano: pt, 11 gru 2020 22:32
Autor:

Zabytkowy, a  jak nowy. Koniec inwestycji w Konarach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zakończono przebudowę budynku szkolnego w Konarach, których pochodzi z przełomu XIX i XX wieku i jest wpisany do rejestru zabytków.

Zanim przystąpiono do remontu, w budynku mieściła się szkolna biblioteka, a jeszcze wcześniej sale lekcyjne. Projekt zakładał między innymi: wykonanie nowego pokrycia z dachówki, wymianę okien i drzwi, renowację schodów wewnętrznych, montaż instalacji centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnej, gazowej i elektrycznej.

Remont rozpoczęto w lipcu ubiegłego roku od wymiany dachu i przemurowania kominów oraz docieplenia ścian. W kolejnych etapach obiekt wyposażono w niezbędne instalacje, wymieniono w nim okna, drzwi oraz podłogi, zamontowano kotłownię gazową, wykonano renowację wewnętrznej klatki schodowej oraz szereg prac wykończeniowych. Budynek został ocieplony, wykonano także nową elewację oraz podjazd dla osób niepełnosprawnych.

Po przebudowie w gmachu - który choć jest zabytkowy, wygląda dziś jak nowy - mieścić się będą trzy klasy lekcyjne - jedna na parterze i dwie na piętrze, pokój nauczycielski oraz nowe sanitariaty. Wykonawcą prac był Zakład Budowlany ELIOS II z Kuczyny w gminie Krobia. Koszt całego zadania wyniósł blisko 900 tys. zł. Na realizację inwestycji samorząd pozyskał dofinansowanie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Było to 500 tys. zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE