Reklama

Reklama

Zachęcają dłużników do odpracowania należności. W jaki sposób?

Opublikowano: czw, 1 paź 2020 15:17
Autor:

Zachęcają dłużników do odpracowania należności. W jaki sposób? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Lokatorzy bojanowskich mieszkań komunalnych, którzy mają zaległości w czynszu i opłatach, mogą je odpracować. Dług można odpracować przede wszystkim wykonując prace porządkowe - czyli sprzątanie ulic, terenów zielonych, placów zabaw, budynków, odśnieżanie - w okresie zimowym lub dokonując drobnych prac remontowych, takich jak” malowanie ścian, stolarki okiennej i drzwiowej oraz ogrodzeń.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest złożenie wniosku w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Bojanowie.

- Po pozytywnej weryfikacji wniosku, zostanie podpisany z lokatorem aneks do umowy umożliwiający odpracowanie zaległości - wyjaśnia burmistrz Maciej Dubiel. Dodaje, że z takiego rozwiązania może skorzystać każdy najemca, którego zadłużenie przekracza 500 złotych.

- Stawka godzinowa za pracę wynosi obecnie około 17 zł i jest uzależniona od wysokości najniższego wynagrodzenia w danym okresie - mówi włodarz. Osoby odpracowujące należności podlegać będą ubezpieczeniu od następstw nieszczęśliwych wypadków.

- Obecnie z możliwości odpracowania korzysta jedna osoba, ale liczymy, że będzie ich więcej. Postaramy się z informacją dotrzeć do każdego dłużnika i zachęcić, by w ten sposób odpracował należności - przyznaje Tadeusz Polc, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Bojanowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Mieszkanka

    Zgadzam się z Panem,, on,,

  • rok temu | ocena +2 / -5

    adwokat diabła

    bez sensu - komornik i jechane z nimi