Reklama

Zachęcają do wykonania Rawickiej Palmy Wielkanocnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: archiwum

Zachęcają do wykonania Rawickiej Palmy Wielkanocnej - Zdjęcie główne

foto archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Celem gminnego konkursu na plamę wielkanocną jest popularyzowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, przekaz wartości i tradycji ludowych, rozwijanie zdolności manualnych oraz integracja społeczności lokalnej.

Organizator tegorocznej edycji: Muzeum Ziemi Rawickiej, a także współorganizatorzy: rawickie parafie - pw. św. Andrzeja Boboli oraz pw. Chrystusa Króla i Zwiastowania NMP, Urząd Miejski Gminy Rawicz, Dom Kultury w Rawiczu i Centrum Usług Społecznych w Rawiczu, zapraszają do udziału w konkursie osoby indywidualne, rodziny, dzieci i młodzież ze szkół i przedszkoli, członków lokalnych instytucji/organizacji, koła gospodyń wiejskich, sołectwa, podopiecznych ośrodków pomocy społecznej z gminy Rawicz.

Zadaniem uczestników będzie wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej. Zainteresowani proszeni są o składanie prac konkursowych do 27 marca w biurze muzeum, wystawa palm odbędzie się w dniach 30.03-12.04.2023 r. w Muzeum Ziemi Rawickiej, wręczenie nagród zaplanowano na 2 kwietnia na rawickim rynku w trakcie Jarmarku Wielkanocnego. Więcej informacji na stronie internetowej muzeum.

Na Gminny Konkurs „Rawicka Palma Wielkanocna” w minionym roku zgłoszono 40 prac (14 dużych i 26 małych palm), które grupowo i indywidualnie, wykonało razem 298 osób. Piękne, kolorowe palmy, wystawione były w holu ratusza. Specjalną nagrodę otrzymało stowarzyszenie „Nasz Tymczasowy Dom Rawicz”. Ukrainki i Polki (razem 15 kobiet) wykonały palmę z przesłaniem pokoju i protestem wobec toczącej się wojny za naszą granicą.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE