Reklama

W Sierakowie zachęcali do nauki matematyki i fizyki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Sierakowie zachęcali do nauki matematyki i fizyki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Organizując konkurs "Chcę być inżynierem", Szkoła Podstawowa w Sierakowie zachęcała uczniów do nauki przedmiotów ścisłych. Jak sobie poradzili uczestnicy zmagań?

W Szkole Podstawowej w Sierakowie odbył się międzyszkolny konkurs matematyczno-fizyczny „Chcę być inżynierem”. Zorganizowały go: Joanna Józefowicz, nauczyciel matematyki ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu i Magdalena Giera - Golembka, nauczyciel fizyki ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie. Do udziału zaproszono uczniów klas 8, którym stworzono niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności. 

Rozwiązywali trudne zadania i sprawdzili, czy potrafią pracować w zespołach

Uczestnicy konkursu  rozwiązywali zadania problemowe, w których należało powiązać wiedzę zarówno z matematyk, jak i z fizyki. Jak relacjonują organizatorki, zaproponowano odmienny charakter konkursu, a mianowicie tworzenie dwuosobowych drużyn, ponieważ ważną cechą każdego inżyniera jest umiejętność pracy w zespole. Celem konkursu było przede wszystkim zachęcenie młodych ludzi do lepszego opanowania pojęć i metod matematycznych i fizycznych, gdyż wraz z ich zrozumieniem zwiększają się u człowieka zdolności logicznego rozumowania, a zatem rozwiązywania problemów.

Kto okazał się najlepszy?

Zadaniem konkursu było promowanie matematyki i fizyki wśród uczniów szkół podstawowych, zaprezentowanie możliwości zabawy matematyką i fizyką, rozwijanie wśród uczniów zdolności logicznego myślenia.

I miejsce zdobyli: Marci Bijoch i Mateusz Przybylski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Rawiczu, II - Adrian Kurkiewicz i Artur Dudkowiak ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie a III miejsce - Agnieszka Birk i Lena Stelmaszczyk ze Szkoły Podstawowej w Sierakowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy