Reklama

Zajmą się stawem w parku. Posadzą też drzewa

Opublikowano: 19 kwietnia 2021 04:30
Autor: HD

Staw w parku. Pakosław

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Odmulenie i oczyszczenie stawu oraz naprawę skarp zaplanowano w ramach modernizacji parku w Pakosławiu. Prace mają się rozpocząć latem.

Reklama

Od kilku lat mieszkańcy Pakosławia starają się, by swój dawny urok odzyskał zarośnięty staw, z którego przed laty tryskała piękna fontanna. By móc go zmodernizować, rok temu Gmina Pakosław złożyła wniosek o przyznanie dofinansowania. Jak się okazało - z pozytywnym skutkiem.

Koszt prac ujętych we wniosku o dofinansowanie wynosi 108.239 zł.

Dofinansowanie ze środków unijnych ma wynieść 68.872 zł. Umowę o przyznanej dotacji z urzędu marszałkowskiego podpisano 26 lutego tego roku.

- W związku z tym, możliwe jest przygotowanie harmonogramu prac, które mają być zrealizowane. W pierwszej kolejności nastąpi aktualizacja kosztorysów inwestorskich - planuje włodarz Piotr Skrzypek. 

Prace mają objąć odmulenie, oczyszczenie i naprawę skarp stawu dolnego (znajdującego się pomiędzy muszlą koncertową w parku a posesją nr 1 na ul. Parkowej) oraz odmulenie rowu odpływowego ze stawu. Dodatkowo wykonane mają zostać nasadzenia.

- 26 drzew będzie posadzonych przy drodze prowadzącej z Chojna do Konar, a przy trakcie prowadzącym w kierunku oczyszczalni ścieków w Chojnie - mówi Piotr Skrzypek.

Z uwagi na charakter planowanych do przeprowadzenia prac, realizacja zadania, jak uważa Piotr Skrzypek, powinna odbywać się dwuetapowo. - W miesiącach letnich, z uwagi na możliwie niski stan wody, przeprowadzone mają zostać prace ziemne związane z pogłębianiem stawu, natomiast w okresie jesiennym lub wiosennym nasadzenia drzew - zaznacza wójt. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 18 dni temu | ocena +1 / -0

  logo

  A jak do tej pory dbano o ten teren.Wsyd wsyd . Zobaczcie jak w Miejskiej Gorce sie to robi i wcale nie potrzeba unijnych srebrnikow

 • 18 dni temu | ocena +1 / -0

  Bluszcz niszczy parkowe drzewa

  Jak widać na zamieszczonej fotografii większość drzew w tym parku jest zaarakowanych przez bluszcz kutry je dusi i w efekcie je powali.Dlatego dni tego parku " są policzone" ,zwłaszcza że rozpowszechniona jest " legenda" że ten bluszcz jest pod ochroną co jest nieprawdą ponieważ pielęgnacja takich drzew powinna polegać na podcinaniu tego bluszczu i kontroli jego ekspansji.Lepiej chyba jest najpierw chronić istniejące piękne drzewa które dają tlen a dopiero potem sadzić nowe.

  • 18 dni temu | ocena +1 / -0

   Czy chodzi o drzewa czy o wydanie kasy

   Prosimy redakcję ŻR o wypowiedź osoby kompetentnej(np.przyrodnika) czy bluszcz w parku należy ograniczyć w przypadku gdy niszczy stare zdrowe drzewa.