Reklama

Niecodzienny łup złodziei. Ukradli kremy do protez [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Policjanci z Gostynia zatrzymali trzech obywateli Gruzji. Jak wynika z ustaleń śledczych, obcokrajowcy kradli towar, m.in. w Miejskiej Górce i Rawiczu.

Reklama

W miniony czwartek policjanci z Rawicza otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w Miejskiej Górce. Do zdarzenia doszło 7 kwietnia 2022r. w centrum miasta po godz. 11.00.

Trzech sprawców, wspólnie i w porozumieniu w markecie dokonało kradzieży 41 kremów do protez oraz tabletek do czyszczenia protez. Łączną wartość strat oszacowano na 1.063,56 groszy - relacjonuje asp. sztab. Tomasz Duszak z KPP Rawicz. 

Nieznani sprawcy mieli także ukraść artykuły elektroniczne o nieznacznej wartości z jednego z marketów w Rawiczu. 

Kradzież w Gostyniu

Mężczyźni uciekli, ale jak się okazało, nie tak daleko. Na kolejną kradzież udali się do Gostynia.

Dzielnicowy KPP Gostyń po godzinie 17 otrzymał telefon od pracownika ochrony marketu przy ulicy Poznańskiej w Gostyniu o podejrzanej grupie mężczyzn, którzy mogą dokonywać kradzieży marketowych - mówi sierż. sztab. Marek Balczyński, zastępca oficera prasowego KPP w Gostyniu. - Po przybyciu na miejsce dzielnicowy zauważył dwóch z trójki mężczyzn, którzy oddalali się w kierunku centrum miasta. Trzeci z mężczyzn zatrzymany został przez gostyńskich patrolowców w rejonie ulicy Mostowej - dopowiada.

Oryginalna kryjówka dla łupów

Całą trójkę przeszukano. Policjanci dostrzegli, że obcokrajowcy mają w swoich kurtkach specjalne nacięcia. W nich poukrywane były artykuły higieniczne i elektroniczne.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu przedstawili im zarzuty dotyczące kradzieży mienia na szkodę dyskontów zlokalizowanych przy ulicy Poznańskiej i Łąkowej w Gostyniu - dodaje Marek Balczyński. 

Policjanci ustalili także, że trzej Gruzini - w wieku 23, 28 i 29 lat - okradli markety w powiecie rawickim. 

Mężczyźni dobrowolnie poddali się karze. Skradzione mienie wróciło do pokrzywdzonych - podsumowuje gostyński policjant. 

Kara grzywny dla Gruzinów przyłapanych na kradzieży

Mężczyźni zatrzymani przez gostyńskich funkcjonariuszy dobrowolnie poddali się karze. Otrzymali karę grzywny - po 2.500 zł każdy. Karą ma być również podanie wyroku do publicznej wiadomości. Złodzieje zostali zwolnieni.

- To „obywatele świata”. Ostatni adres ich zamieszania wskazywał na Wrocław - informuje sierżant sztab. Marek Balczyński z KPP w Gostyniu, zapewniając, że skradzione mienie o wartości kilku tysięcy złotych wróciło do pokrzywdzonych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE