Reklama

W Rawiczu odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: materiały organizatora

W Rawiczu odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski - Zdjęcie główne

foto materiały organizatora

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1 maja przypada 19. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji, w Rawiczu odbędzie się "Rodzinny Piknik Europejski".

Reklama

Piknik ma odbyć się w godzinach 14.00 - 17.00. Organizatorem jest Platforma Obywatelska w Rawiczu. Wezmą w nim udział, m.in. Marek Woźniak - marszałek Województwa Wielkopolskiego, Ewa Kopacz - wiceprzewodnicząca Parlamentu Europejskiego oraz parlamentarzyści.
 
Festyn dla mieszkańców zaplanowano w parku przy rawickim Domu Kultury. 
 

- W tym roku - 1 maja przypada 19. rocznica wstąpienia Polski do UE oraz 30. rocznica jej utworzenia. Dziś nikt nie może mieć wątpliwości, że tak olbrzymi rozwój gospodarczy, finansowy, infrastrukturalny czy technologiczny naszego kraju nie byłby możliwy bez wsparcia Wspólnoty Europejskiej. 
Na każdym kroku, także naszej gminy i powiatu, dostrzegamy zmiany otaczającej nas rzeczywistości, która przeobraża się dzięki środkom unijnym. Dystrybucją tych środków zajmuje się Urząd Marszałkowski, a od 18 lat zarząd w województwie wielkopolskim sprawuje Platforma Obywatelska. My rawiczanie mamy powody do satysfakcji z tego, jak bardzo zmieniła się nasza okolica, dlatego w tym roku pragniemy tę dumę i radość dzielić razem z państwem - zaznacza Jacek Gwizdek, lider rawickiej PO. 

Zachęca mieszkańców gminy i powiatu do wspólnego świętowania i uczestnictwa w pikniku.

W programie przewidujemy wiele atrakcji dla najmłodszych oraz dorosłych, w tym między innymi: konkursy, gry i zabawy z nagrodami, animacje, warsztaty europejskie dla dzieci, malowanie twarzy, robienie warkoczyków oraz dmuchane atrakcje (m. in. zjeżdżalnia). Będzie tez kiełbaska z grilla, domowy bigos, a także napoje. I co najważniejsze: wszystko za darmo - podkreśla Jacek Gwizdek.

 
 
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE