Reklama

Zarażona koronawirusem 79-letnia mieszkanka powiatu rawickiego

Opublikowano: sob, 11 kwi 2020 12:20
Autor:

Zarażona koronawirusem 79-letnia mieszkanka powiatu rawickiego - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Kolejne przypadki zakażeń w Wielkopolsce. Wyniki badań laboratoryjnych potwierdziły koronawirusa u 10 osób w regionie - wśród nich jest 79-letnia mieszkanka powiatu rawickiego.

Kobieta to trzecia osoba z naszego terenu, u której wykryto koronawirusa. Przebywa w poznańskim szpitalu. Jest mieszkanką gminy Jutrosin.

- Wszystkie osoby z jej otoczenia zostały zgłoszone do przeprowadzenia badania na obecność koronawirusa i są objęte kwarantanną. Jeśli są oczywiście jeszcze mieszkańcy naszego powiatu, którzy także mieli z panią niedawno bliski kontakt, również powinny się zgłosić - informuje Grażyna Marczyńska, szefowa rawickiego sanepidu. Wiadomo także, że 79-latka niegdzie ostatnio nie wyjeżdzała i przebywała w domu.

Jedną z osób, która miała kontakt z chorą jest dubiński proboszcz.

"Moi drodzy! Wykonując obowiązki duszpasterskie w czwartek zostałem poproszony o udzielenie sakramentu chorych naszej parafiance. Później okazało się, że osoba ta jest zarażona koronawirusem. Dlatego wszyscy, którzy mieli z nią kontakt muszą mieć wykonany test, ja także. Z tej przyczyny do otrzymania wyników badań nie mogę się z nikim bliżej kontaktować. Od dzisiaj do odwołania liturgię w kościele będę sprawował zupełnie sam, by nikogo nie narażać. Proszę łączyć się za pomocą transmisji internetowej. Proszę o modlitwę i serdecznie pozdrawiam" - taki komunikat wystosował do swoich parafian na profilu społecznościowym.

WAŻNE!

Wielka Sobota przyniosła nie tylko złą wiadomość o kolejnym  zachorowaniu, ale także dobrą. Jedna z dwóch osób dotychczas chorych, jest już zdrowa. - Dwukrotne testy wykluczyły koronawirusa i od dziś - oczywiście z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności - nie musi ona znajdować się w izolacji i może funkcjonować podobnie jak reszta społeczeństwa - przekazuje Grażyna Marczyńska.

Dane z 11 kwietnia, godz. 10.00

4 osoby chore - (3+1) - mężczyzna z powiatu rawickiego, dziecko, 79-letnia kobieta (w statystyce ujęta jest także osoba zameldowana w powiecie, ale zamieszkała na Dolnym Śląsku)

1 osoba w izolacji domowej, 1 hospitalizowana

0 podejrzanych (otoczenie chorej jutrosinianki oczekuje na badania)

43 osoby w nadzorze epidemiologicznym

276 w kwarantannie, w tym 26 w wyniku decyzji inspekcji sanitarnej, a 250 w kwarantannie urzędowej

 

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 489 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 26 osób zmarło. 9 osób wyzdrowiało.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE