Reklama

W szkole w Masłowie zaśpiewali, zagrali i zatańczyli dla Antka Bartkowiaka, chorującego na ostrą białaczkę limfoblastyczną (ZDJĘCIA I FILM)

Opublikowano: sob, 23 kwi 2022 16:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Szkoła Podstawowa w Masłowie, Chór Nauczycieli Gminy Rawicz, Dom Kultury w Rawiczu wraz z przyjaciółmi zorganizowali koncert pod hasłem "Mamy moc" dla 3-letniego Antosia Bartkowiaka, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Przez niemal dwie godziny zapewnili uczestnikom wydarzenia ogrom wrażeń, pokazali jak bardzo wspierają małego mieszkańca wsi w walce z chorobą.

W piątkowy wieczór (22 kwietnia 2022r.) sala sportowa szkoły podstawowej w Masłowie wręcz pękała w szwach. Na koncert dla 3-letniego Antka Bartkowiaka przyszli nie tylko mieszkańcy Masłowa, ale także okolicznych miejscowości. Zjawili się również obywatele Ukrainy od kilku tygodni mieszkający w naszej okolicy. Emocji i wrażeń nie brakowało. Przy okazji można było nabyć domowe ciasto lub wrzucić pieniążki do puszki. Cała zbiórka zostanie przeznaczona na leczenie 3-latka.

Nie potrzeba suberbohaterów, by pomóc Antkowi Bartkowiakowi z Masłowa

- Jak ktoś chce pomóc, to znajdzie sposób, a jak ktoś nie chce, to znajdzie tysiąc powodów. My znaleźliśmy sposób, żeby pomóc Antkowi - powiedział na początku Ryszard Preuss, dyrektor szkoły w Masłowie, witając licznie zgromadzonych gości. 

- Nie trzeba liczyć na superbohaterów, by wspólnie mieć moc i wykorzystać ją, aby zrobić coś dobrego - tym razem dla bliskiej nam osoby - małego mieszkańca naszej wsi, którego dziś wszyscy możemy wesprzeć w jego trudnych zmaganiach z chorobą - dodali prowadzący koncert Magdalena Kasprowiak i Radosław Sobieraj. - Byliśmy pewni, że nikt nie zawiedzie i ta zapełniona sala oraz tłum artystów, którzy postanowili tu wystąpić, zaangażowani rodzice, nauczyciele, rada sołecka są dowodem na to, że my wszyscy umiemy i lubimy pomagać.

Przepiękne piosenki i pokazy taneczne podczas koncertu w szkole w Masłowie

Koncert otworzył utwór "Moja i twoja nadzieja", w wykonaniu Olgi Trawki, Beaty Rak, Przemysława Kuczyńskiego i Haliny Dąbrowicz. Z "Psalmem dla ciebie" wystąpili także Magdalena Zamoroka i Roman Stańko, a solistom towarzyszyły dwa połączone chóry - Chór Nauczycieli Gminy Rawicz oraz chor im. Karola Kurpińskiego z Sarnowy.

Nie zabrakło znakomitych popisów tanecznych zarówno nauczycieli ze szkoły w Masłowie, jak i jej uczniów. Pedagodzy brawurowo wykonali "cza-czę", a uczniowie polkę i rumbę.

Tak wielu dla jednego Antka zmagającego się z ostrą białaczką limfoblastyczną

W dalszej części koncetru zaprezentowała się między innymi orkiestra dęta z Miejskiej Górki oraz kolejni wokaliści. Dla Antka wystąpili:

  • Orkiestra Dęta Miejska Górka pod kierownictwem Szymona Drabika, którą dyrygowali Damian Ruskowiak i Hubert Skórnicki
  • Chór Nauczycieli Gminy Rawicz pod kierownictwem Jerzego Dudka i Tomasza Garbalińskiego oraz Chór im. Karola Kurpińskiego pod kierownictwem Jerzego Dudka
  •  soliści: Magdalena Zamoroka, Roman Stańko, Julia Skokowska, Joanna Szynalska, Urszula Ciesielska, Olga Trawka, Beata Rak, Przemysław Kuczyński, Halina Dąbrowicz, Sławomir Pakuła, Tomasz Garbaliński i Ryszard Preuss
  • zespół muzyczny w składzie Jerzy Dudek, Szymon Drabik, Tomasz Garbaliński, Przemysław Maćkowiak, Rafał Gubański, Hubert Samelczak
  • nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej w Masłowie
Wspaniałe popisy taneczne i wokalne to nie był koniec tego, co przygotowano dla chłopca walczącego z białaczką.

Po zakończeniu wszystkich występów Barbara Maćkowiak - przewodnicząca rady rodziców - przekazała jeszcze na ręce dziadka małego mieszkańca Masłowa prezent - ogromnego dinozaura, który już kolejnego dnia pojechał do wrocławskiego Przylądka Nadziei, gdzie 3-latek przebywa od kilku miesięcy. 

- Życzymy Antkowi szybkiego powrotu do zdrowia i wszyscy trzymamy za niego kciuki. Mamy nadzieję, że się z nim spotkamy w szkole - podkreślili na zakończenie prowadzący koncert.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy