Reklama

"Zatrzymaj deszcz" - LGD "Gościnna Wielkopolska" zaprasza do konkursu

Opublikowano: śr, 2 lut 2022 21:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Konkurs dla organizacji pozarządowych, sołectw, kół gospodyń wiejskich, przedsiębiorstw i grup nieformalnych z terenu działania Stowarzyszenia LGD „Gościnna Wielkopolska”

Ochrona zasobów wody to jedno z najpilniejszych zadań w kontekście ekologii i walki ze skutkami zmian klimatu. Szczególnie w Wielkopolsce, gdzie problem suszy i erozji wietrznej gleb jest jeszcze bardziej dotkliwy niż w innych regionach kraju.

Ogrody (stawy) deszczowe zatrzymują wodę opadową w okresie ulewnych deszczów, potem stopniowo uwalniają ją do gruntu w suchych miesiącach. Chronią przed lokalnymi podtopieniami, odciążając - niewydolną podczas nawałnic – kanalizację burzową.

Pomysł LGD "Gościnna Wielkopolska" to propozycja dla sołectw, parafii, szkół, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych, a także - przedsiębiorców z terenu gmin LGD „Gościnna Wielkopolska”: Dolsk, Gostyń, Jutrosin, Kobylin, Kościan, Krobia, Krzywiń, Miejska Górka, Pakosław, Piaski, Pępowo i Rawicz.

Konkurs „Zatrzymaj deszcz”

Konkurs „Zatrzymaj deszcz” ma zachęcić lokalnych liderów z terenu gmin LGD „Gościnna Wielkopolska” do zwiększenia zainteresowania i zaangażowania w podejmowanie inicjatyw w zakresie ekologii, w tym ochrony zasobów wody. Konkurs dotyczy opracowania koncepcji ogrodu (stawu) deszczowego dla 10 wybranych lokalizacji na terenie „Gościnnej Wielkopolski” - nagrodą jest wzorcowa koncepcja ogrodu (stawu) deszczowego wraz z kosztorysem, gotowa do wdrożenia. 

Konkurs składa się z dwóch etapów: udziału podmiotów zainteresowanych koncepcją ogrodu (stawu) deszczowego w seminarium na temat idei, funkcjonowania i zakładania ogrodów (stawów) deszczowych oraz nadesłania wniosku [regulamin TUTAJ] o realizację koncepcji ogrodu (stawu) deszczowego w wybranej przez wnioskodawcę lokalizacji. Jury oceni zasadność budowy ogrodu (stawu) deszczowego we wskazanej przez wnioskodawcę lokalizacji. Do wygrania potrzebna jest także deklaracja możliwości wdrożenia koncepcji ogrodu (stawu) deszczowego do realizacji. 

Eksperci od projektowania ogrodów do dyspozycji

LGD „Gościnna Wielkopolska” do 15 lutego czeka na zgłoszenia przedstawicieli sołectw, firm, parafii, KGW, szkół, NGO, grup nieformalnych i innych, które chciałyby w przyszłości stworzyć ogród deszczowy. Seminarium odbędzie się w terminie 15-20 lutego (online), a na nim będzie można zadać pytania ekspertom od projektowania ogrodów - stawów deszczowych i dowiedzieć się więcej o praktycznym zastosowaniu takich zbiorników wodnych. Formularz zgłoszeniowy należy przesłać na adres [email protected] 

Na wniosek konkursowy komisja czeka do 28 lutego. 

 

Artykuł pochodzi z portalu gostynska.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy