Reklama

W gminie Pakosław odbierają azbest. Mieszkańcy zgłosili około 200 ton

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock

W gminie Pakosław odbierają azbest. Mieszkańcy zgłosili około 200 ton - Zdjęcie główne

foto Adobe Stock

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Pakosław rozpoczęła się akcja odbioru wyrobów azbestowych od mieszkańców.

Jak poinformował Urząd Gminy Pakosław, akcja odbywa się dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Koszt odbioru i utylizacji azbestu wyniesie ponad 83.000 zł, z czego 70.000 zł pochodzi z dofinansowania, a pozostałą kwotę pokryje budżet gminy. 

Aby skorzystać z możliwości odbioru wyrobów azbestowych z posesji, należało się wcześniej zgłosić do urzędu.

Zbiórka będzie prowadzona między do 23 września i obejmie 135 nieruchomości, z których zebranych będzie około 200 ton wyrobów azbestowych.

Urząd prosi, aby osoby, od których azbest będzie odbierany, materiały te odpowiednio przygotowały - powinny być w opakowaniu zbiorczym, np. typu big-bag lub w opakowaniach  ułożonych na paletach, w miejscu umożliwiającym mechaniczny załadunek. 

W dniu poprzedzającym odbiór, każdy właściciel zostanie poinformowany telefonicznie - zapewniają urzędnicy z Pakosławia. 

Wszelkie pytania lub wątpliwości można zgłaszać w Urzędzie Gminy w Pakosławiu, tel. 65 5478 332 wew. 43 - u Mieczysławy Andrzejewskiej. 

Jak zapewnia urząd, realizacja tego projektu spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców, dlatego będzie kontynuowana w 2023 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy