Reklama

Zdewastowana muszla koncertowa w Rawiczu. Dyrektor: "Są takie dni, w których ręce opadają"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Czym kierowały się osoby, które zniszczyły muszlę koncertową rawickiego Domu Kultury? Trudno zrozumieć.

Reklama

O sprawie poinformował rawicki Dom Kultury w mediach społecznościowych. Skala dewastacji jest bardzo duża. Napisy oraz obrazki pojawiły się w muszli koncertowej, jak i na wiatach. Emocjonalny film pojawił się na profilu Domu Kultury w mediach społecznościowych.

Dziś znaleźliśmy muszlę koncertową kompletnie zdewastowaną - przyznaje Dariusz Taraszkiewicz, dyrektor Domu Kultury. - To są obiekty użytku publicznego. Wszyscy mamy prawo z nich korzystać. ale nie może być tak dalej. Nas, jako instytucji, nie stać na kolejne remonty. To nie są zwykłe farby, a specjalne - dla zabytkowych obiektów. Są porysowane wiaty, również wymagają olbrzymich pieniędzy, żeby wrócić z nimi do porządku. Jest monitoring, wszystkich sprawców tych zniszczeń mamy na filmie - dodał.

Na nagraniach monitoringu widać, kto odpowiada za zniszczenia. Materiał został przekazany policji, która będzie prowadziła postępowanie.

Zwracam się do wszystkich dzieci i młodzieży, a także rodziców tych dzieci i tej młodzieży, żeby przyszli do nas i posprzątali. Żeby doprowadzili do tego, by muszla koncertowa wyglądała przyzwoicie, jak wyglądała przedtem - dodaje dyrektor. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE