Reklama

Zmiana rozkładu linii numer 2 rawickiej komunikacji miejskiej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zmiana rozkładu linii numer 2 rawickiej komunikacji miejskiej - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 13 lutego 2023r. zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy linii nr 2 Rawicz-Wydawy. Nastąpiła mała korekta dwóch ostatnich kursów. Mamy nowy rozkład.

Gmina Rawicz na początku stycznia podpisała umowę na funkcjonowanie komunikacji miejskiej w kolejnym roku.
 
Operatorem przewozów autobusowych ponownie została firma Milla Spółdzielnia w Lesznie. Wartość umów opiewa na 983 tys. zł, z czego gmina otrzyma dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w wysokości ok. 375 tys. zł (dofinansowanie dotyczy realnie przejechanych kilometrów, więc ostateczna kwota będzie znana po zakończeniu umowy).
Komunikacja funkcjonuje przez cały rok od poniedziałku do piątku - oprócz świąt i kilku wyjątków w okresie ferii zimowych oraz letnich. Ponadto, linia nr 1 ma działać również we Wszystkich Świętych na wybranych kursach.

Ceny biletów także się nie zmieniły. Bilet miesięczny będzie można wykupić u kierowcy autobusu lub w budynku dworca kolejowego w kasie przewoźnika na 2 dni przed końcem miesiąca i 2 dni po rozpoczęciu miesiąca. 

Bilet normalny:

  • jednorazowy 1 zł
  • miesięczny 25 zł

Bilet ulgowy 50%:

  • jednorazowy 0,50 zł
  • miesięczny 12,50 zł
W 2023 wprowadzono jednak kilka korekt na trasach - rezygnując z niektórych przystanków lub kursów, które - w ocenie przewoźnika - cieszyły się małym zainteresowaniem. Informowaliśmy o tym TUTAJ

Od 13 lutego obowiązuje także niewielka korekta na linii nr 2, czyli Rawicz - Wydawy.

- Kurs z Rawicza do Wydaw o 16.31 został opóźniony o 9 minut, aby uczniowie zespołu szkół zawodowych zdążyli na autobus po zakończonej lekcji. To też spowodowało opóźnienie kursu o 17.02 z Wydaw do Ugody również o 9 minut - wyjaśnia Centrum Informacyjne Burmistrza.

Nowy rozkład poniżej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE