Reklama

Zarząd powiatu ma piątego członka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zarząd powiatu ma piątego członka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jacek Gilewski - radny z terenu gminy Jutrosin - został piątym członkiem Zarządu Powiatu Rawickiego. Uzupełnienie składu miało miejsce na czwartkowej sesji.

Reklama

W skład zarządu powiatu pierwotnie wchodzili starosta Adam Sperzyński, jego zastępca - Jakub Moryson oraz radni: Wiesław Ceglarek, Krzysztof Kołeczko i Radosław Osiecki. Dwaj ostatni jednak zrezygnowali z pełnionej funkcji. Miało to miejsce w marcu 2019 roku.

Rezygnacje

Powodem ich rezygnacji - kilka miesięcy po wyborze - były przepisy, które zabraniają łączenia funkcji w zarządzie powiatu z prowadzeniem działalności gospodarczej. Krzysztof Kołeczko był wówczas geodetą - prowadził własną firmę (obecnie jest szefem wielkopolskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego), a Radosław Osiecki jest właścicielem lecznicy dla zwierząt domowych. Ustawodawca daje 90 dni na uporządkowanie tych spraw, ale to okazało się niewystarczającym czasem na załatwienie niezbędnych formalności, dlatego obaj złożyli rezygnację.

Zgodnie ze statutem, zarząd może liczyć od trzech do pięciu osób, więc nie ma żadnego zagrożenia dla ciągłości naszej pracy - informował wówczas starosta Adam Sperzyński.

Miejsce Krzysztofa Kołeczko w zarządzie zajęła radna Aleksandra Ciąder-Hajnce, natomiast wakatu po Radosławie Osieckim nie obsadzono. Zarząd przez ponad 2 lata pracował w czteroosobowym składzie. Uzupełniono go dopiero na ostatnim - czwartkowym - posiedzeniu rady powiatu.

Kandydat starosty

Do zarządu dołączył Jacek Gilewski - radny reprezentujący gminę Jutrosin, nauczyciel w tamtejszym Zespole Szkół im. Jana Pawła II. Jego kandydaturę wysunął starosta Adam Sperzyński.

Uznałem, że dłużej nie możemy pracować w okrojonym składzie. Różnie bywa ze zdrowiem, szczególnie w czasie pandemii i nie możemy sobie pozwolić, żeby któregoś dnia nie było kworum niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania samorządu - wyjaśnia starosta.

Tym samym, jak zauważa przewodniczący rady - Roman Sidor, wszystkie rejony powiatu mają swoich przedstawicieli w prezydium rady i zarządzie.

Gilewski był do tej pory przewodniczącym Komisji Finansowo-Budżetowa i Rozwoju. Nie wiadomo jeszcze, kto przejmie po nim tę funkcję. Radny nadal pozostanie jednak w jej składzie.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy