Reklama

Zmiany na stołkach sołtysów w gminie Pakosław

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Zmiany na stołkach sołtysów w gminie Pakosław - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dotychczasowy sołtys Sów, Artur Biechowiak, w mediach społecznościowych przekazał, że złożył rezygnację ze stanowiska włodarza wsi.

Artur Biechowiak w mediach społecznościowych poinformował, że wniosek o odwołanie go z funkcji sołtysa Sów złożył w poniedziałek 14 listopada 2022r. Jak przekazał, było to podyktowane wieloma czynnikami.

- Chciałbym bardzo podziękować mieszkańcom, którzy byli przychylni i wspierali mnie w moich pracach, a tym którzy byli przeciwni życzę owocnej pracy na rzecz naszej małej ojczyzny. Mogą się teraz wykazać w swoich poczynaniach i pomysłach na rzecz sołectwa - napisał Artur Biechowiak na sołeckim profilu w mediach społecznościowych.

Szerzej swojej decyzji nie chciał komentować.

Wójt Pakosławia potwierdza

Fakt oficjalnej rezygnacji sołtysa Sów potwierdza Piotr Skrzypek, wójt gminy Pakosław.

- 14 listopada otrzymałem pisemną rezygnację sołtysa Sów, Artura Biechowiaka z pełnionej funkcji - skomentował włodarz gminy.

Dodał, że sołtys jako powód swojej decyzji wskazuje na brak zaufania i współpracy ze strony rady sołeckiej i członków jednostki OSP Sowy.

Przyznał, że osobiście, ocenia pozytywnie jego zaangażowanie i podejmowane działania.

- W krótkim czasie, kiedy pełnił swoją funkcję, udało się wyremontować świetlicę, kupić przylegający do niej teren, organizował spotkania mikołajkowe i inne imprezy. Miał plany dotyczące zagospodarowania działki przy świetlicy poprzez stworzenie miejsca rekreacji. W trakcie przygotowania jest projekt, który w przyszłości posłużyć ma do wnioskowania o pieniądze w programie „Wielkopolska Odnowa Wsi” – wylicza Piotr Skrzypek.

Wyjaśnia, że rezygnacja następuje z dniem złożonego wniosku, a wybory sołeckie wstępnie planowane są na 2 grudnia 2022r..

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy