Reklama

Zmiany w kursowaniu autobusów. Część przystanków zostanie wyłączona

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Jakub Sławiński

Zmiany w kursowaniu autobusów. Część przystanków zostanie wyłączona - Zdjęcie główne

foto Jakub Sławiński

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W przyszłym tygodniu wyłączone dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic: Przyjemskiego, 3 Maja i Wały Dąbrowskiego. Powoduje to, że wszystkie trzy linie komunikacji miejskiej będą musiały zmienić swoje trasy. Część przystanków, w najbliższym czasie, zostanie wyłączona.

Aktualnie na terenie Rawicza prowadzonych jest jednocześnie kilka inwestycji drogowych. Przebudowywana jest m.in. część ulicy 17 stycznia, oraz skrzyżowanie u zbiegu: 3 Maja, Przyjemskiego i Wałów Dąbrowskiego. W przyszłym tygodniu drogowcy planują całkowicie zamknąć ruch na tym skrzyżowaniu i przystąpić do kolejnego etapu budowy ronda. Czytaj więcej:

Rawicz. Zmiany w komunikacji miejskiej

Tak liczne utrudnienia powodują, że od przyszłego poniedziałku zmienione zostaną trasy wszystkich linii komunikacji miejskiej w Rawiczu. 

W związku ze zmianami niektóre przystanki zostaną czasowo wyłączone z obsługi oraz mogą nastąpić rozbieżności w godzinach kursów - czytamy w komunikacie przygotowanym przez Gminę Rawicz.

Większość pojazdów zostanie skierowana na objazdy przez ulicę Kadecką i Wały Poniatowskiego. 

Linia 1 Rawickiej Komunikacji Miejskiej - Sarnowa

Od poniedziałku autobusy jedynki, jadące w kierunku sarnowskiego rynku, nie zatrzymają się na przystankach: Kościuszki Fontanna, Kościuszki Starostwo, Dąbrowskiego Światła, Boh. Westerplatte, Rolnicza i Dąbrowskiego Liceum. W odwrotną stronę, czyli w kierunku dworca PKP, autobusy opuszczą tylko dwa przystanki: Dąbrowskiego Liceum i Dąbrowskiego Światła.

Uruchomiony zostanie też tymczasowy przystanek na ul. Poniatowskiego. Zatrzymają się na nim autobusy jadące w stronę Sarnowy. Urząd informuje, że z powodu zmian mogą wystąpić rozbieżności w godzinach kursów.

Linia 2 Komunikacji Miejskiej - Wydawy

Autobusy tej linii nie zatrzymają się na przystankach: Rawicz Dąbrowskiego i Kościuszki Żołnierz. Uruchomiony zostanie przystanek tymczasowy: Poniatowskiego. Urząd informuje, że z powodu zmian mogą wystąpić rozbieżności w godzinach kursów.

Linia 3 Rawickiej Komunikacji Miejskiej - Dębno Polskie

Kolejną z linii, które od przyszłego poniedziałku zmienią swoją trasę będzie "trójka" łącząca na co dzień Rawicz z Dębnem Polskim. Od 16 sierpnia autobusy jadące w kierunku do Dębna, ominą przystanki: Kościuszki Starostwo, Dąbrowskiego Światła, Boh. Westerplatte, Ogrodnicza, Ogrodnicza Park, Sarnowska Gazomet. W odwrotnym kierunku, autobusy nie zatrzymają się na przystanku Dąbrowskiego Światła.

Pojazdy jadące w kierunku Dębna Polskiego zatrzymają się na przystanku tymczasowym- Poniatowskiego. 

AKTUALIZACJA: 14.08.2021

Zgodnie z nowymi komunikatami zmiany wejdą w życie od środy 18 sierpnia, dwa dni później niż pierwotnie planowano.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy