Reklama

Zmiany w stypendiach w gminie Jutrosin

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Zmiany w stypendiach w gminie Jutrosin - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W gminie Jutrosin podjęto decyzję o przyjęciu nowego regulaminu przyzwania stypendiów za wybitne wyniki w nauce. Dzięki temu o stypendium będzie mogło ubiegać się więcej osób, ale czy to dobrze?

Reklama

Jak wyjaśniła sekretarz Miasta i Gminy Jutrosin, Paulina Drozdowska, stypendia przyznawane są dla absolwentów szkół średnich, którzy osiągnęli wybitne wyniki w nauce i kontynuują naukę na uczelni wyższej w systemie studiów dziennych. Wypłata stypendium jest realizowana od 2003 roku na warunkach określonych w uchwale Rady Miejskiej w Jutrosinie z 2003 r., zmienionej w 2006 r.

Wykreślili jeden warunek

Na wczorajszej (23.03.2023) sesji radni podjęli uchwałę o przyjęciu nowego regulaminu przyznawania stypendium, w którym pominięto kryterium dochodowe. 

- Wcześniej przy ocenie wniosków był brany pod uwagę także dochód na członka rodziny. Nowy regulamin zakłada, że stypendium ma charakter motywacyjny i jest przyznawane za wysokie wyniki w nauce, tym samym głównym kryterium jego otrzymania jest średnia ocen na świadectwie ukończenia szkoły średniej na poziomie min. 4,75. Dodatkowo osoba ubiegająca się o stypendium musi spełnić warunek stałego miejsca zamieszkania na terenie gminy Jutrosin oraz wpisania na listę studentów uczelni wyższej w systemie studiów dziennych  - wyjaśnia Paulina Drozdowska.

Mniej wymagań, więcej chętnych?

Jak wyjaśnia sekretarz gminy, wysokość stypendium uzależniona jest od liczby złożonych i pozytywnie rozpatrzonych wniosków oraz wysokości środków finansowych zabezpieczonych corocznie w budżecie gminy Jutrosin na ten cel - obecnie jest to kwota 5400 zł.

- Osobom zakwalifikowanym do otrzymania stypendium jest ono wypłacane w wysokości zaproponowanej przez komisję stypendialną i zatwierdzonej ostatecznie przez burmistrza - podsumowała urzędniczka.

Dwie raty wypłaty

Warto wspomnieć, że stypendium z gminy według nowych zasad wypłacane jest w dwóch ratach. Jak tłumaczy Paulina  Drozdowska, pierwsza rata jest wypłacana do końca roku, w którym został złożony wniosek, druga do końca października następnego roku, pod warunkiem, że student przedstawi zaświadczenie z uczelni o kontynuacji nauki na studiach dziennych.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy