Reklama

Zwrot w sprawie braci śpiących pod gołym niebem. Wracamy do tematu

Opublikowano:
Autor:

Zwrot w sprawie braci śpiących pod gołym niebem. Wracamy do tematu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Michał* - młodszy z bezdomnych braci nocujących pod drzewem na przedmieściach Rawicza, zgłosił się do schroniska w Lesznie. Wstępnie pobyt ma tam zapewniony do końca sierpnia.

Niedawno opisywaliśmy historię Michała i Marcina*,  braci pochodzących z wioski w gminie Miejska Górka, którzy noce spędzali pod gołym niebem - pod drzewem przy jednej z rawickich ulic. Sytuacja mężczyzn była o tyle poważna, że młodszy z nich porusza się na wózku inwalidzkim, po wypadku, w którym złamał obie nogi.

Braćmi zainteresowały się dwa Ośrodki Pomocy Społecznej - rawicki oraz z miejskogórecki. Starszy, który pracuje dorywczo, nie zgłosił żadnych potrzeb, młodszemu zaś zaproponowano pobyt w leszczyńskim schronisku dla osób bezdomnych. Niestety, w dniu, w którym pierwszy raz pojawił się w placówce, był nietrzeźwy, co dyskwalifikowało go do przyjęcia.

Przez kolejne tygodnie mężczyźni koczowali „pod chmurką”. Jak twierdzą pracownicy ośrodków pomocy - odmawiali wsparcia instytucji, a sprawy higieniczne załatwiali bądź to na stacji benzynowej, bądź u ludzi, którzy pomagali im z dobrego serca.

Przez cały czas pracownicy obu OPS-ów mieli kontakt z mężczyznami
 - Nasze działania, tłumaczenia i naciski w końcu odniosły skutek. Młodszy z mężczyzn zgłosił się ponownie do schroniska w Lesznie. Tym razem spełnił wymagane warunki i został przyjęty - informuje Artur Jankowski, kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Miejskiej Górce.

Dodaje, że bardzo pomocna była interwencja jednej z krewnych, która namówiła młodszego brata do przyjęcia pomocy. Mężczyzna ma wstępnie zapewniony pobyt w leszczyńskim schronisku do końca sierpnia.
- Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, a pan zastosuje się do wymagań wskazanych podpisanym przez niego w kontrakcie socjalnym, jest możliwość przedłużenia pobytu tak długo, aż będzie zdolny do samodzielnej egzystencji, będzie w stanie podjąć pracę, czy też zmienić swoją sytuację mieszkaniową - zaznacza kierownik OPS. Pobyt w schronisku da również mężczyźnie szansę na podjęcie rehabilitacji.

* Imiona zostały zmienione

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Redakcja

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE