Reklama

Co musisz wiedzieć przed wzięciem kredytu gotówkowego?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Co musisz wiedzieć przed wzięciem kredytu gotówkowego? - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Kredyt gotówkowy to jeden z popularniejszych produktów finansowych, który udzielany jest przez instytucje bankowe. Pozyskaną dzięki niemu kwotę możesz przeznaczyć na dowolny cel, jak na przykład wymarzone wakacje, remont mieszkania lub zakup samochodu. Niektóre banki wymagają od swojego potencjalnego klienta, by określił, na co konkretnie chce przeznaczyć zaciągniętą sumę pożyczki gotówkowej.

Zaletą produktu finansowego jakim jest kredyt gotówkowy jest czas jego uzyskania. Na pozytywną decyzję kredytową nie trzeba długo czekać. Po podpisaniu umowy pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet w ciągu jednego dnia. Dlatego kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują w szybki sposób pozyskać środki finansowe.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy? Bez problemu zostanie on udzielony osobie, która ma możliwość okazania źródła stałego dochodu. Bank wypłaca kredyt pod postacią środków pieniężnych – bez względu na to, czy wypłacane są w sposób fizyczny, czy przekazywane na rachunek bankowy.

Co to jest RRSO? RRSO to rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Uwzględnia następujące koszty koszty: odsetki, prowizję za udzielenie pożyczki oraz ewentualne składki ubezpieczeniowe. Wartość RRSO jest podawana w ujęciu rocznym. Każdy bank musi podawać RRSO - dzięki temu możesz w łatwy sposób porównać oferty kredytowe.

Przed zaciągnięciem kredytu, warto skorzystać z rankingu kredytów gotówkowych. Ranking kredytów gotówkowych pozwala na wybór najkorzystniejszej oferty na udzielenie kredytu. O tani kredyt gotówkowy w większości przypadków mogą wnioskować przedsiębiorcy z dłuższym stażem, jednak niektóre banki przygotowały również ofertę dla osób rozpoczynających działalność.

Dowiedz się więcej na: http://madrzepozyczaj.pl/

Sprawdź zdolność kredytową

Aby dostać kredyt gotówkowy lub kredyty gotówkowe, banki przyznają akceptację na podstawie zdolności kredytowej, która stanowi podstawę do przyznania pożyczki gotówkowej.

Instytucje bankowe badając zdolność, sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę w rejestrach BIK i KRD.

Złóż wniosek o kredyt gotówkowy online

Kredyt gotówkowy online to najwygodniejsza forma uzyskania potrzebnych środków pieniężnych. Dzięki temu nie musisz nawet wychodzić z domu w celu odwiedzenia placówki, w której zamierzasz podpisać umowę.

Wniosek, który jest potrzebny, by móc uzyskać kredyt gotówkowy przez Internet, to czysta formalność i nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Po jego wypełnieniu otrzymasz telefon od przedstawiciela bankowego, który udzieli Ci dalszych informacji dotyczących kredytu.

Pytania, jakie warto zadać podczas brania kredytu

Na pewno zastanawiasz się o co pytać przy braniu kredytu gotówkowego? Sprawdź poniżej, o co warto zapytać.

Ubezpieczenie kredytu gotówkowego

Pracownik banku przy udzielaniu kredytu z pewnością z całych sił zachęci nas do wybrania wariantu kredytu z ubezpieczeniem. Wielu klientów daje się skusić na tę propozycję, ze względu na niższe oprocentowanie, jakie ze sobą niesie. Musimy jednak pamiętać, że niższe oprocentowanie nie oznacza niższych kosztów kredytu. Czasami może być nawet całkowicie inaczej – kredyt bez ubezpieczenia będzie znacznie tańszy niż ten z wariantem ubezpieczenia. Samo oprocentowanie to tak naprawdę jeden z wielu czynników mających wpływ na całkowity koszt kredytu.

Regulamin

Dla wielu osób czytanie regulaminu banku brzmi jak gotowy scenariusz na prawdziwy horror. Warto się jednak przełamać, bo to właśnie w tym dokumencie znajdziemy najważniejsze informacje, które pracownicy banków nie zawsze chętnie poruszają. Dla banku podpisanie regulaminu oznacza, że dokładnie się z nim zapoznaliśmy i liczymy się z wszystkimi warunkami, nawet tymi, które nie zawsze są dla nas korzystne. Pracownik banku jest zobowiązany do przybliżenia nam terminów zawartych w regulaminie, które nic nam nie mówią, a budzą nasze wątpliwości. Nie należy się bać zadawania pytań, bo to właśnie takie podejście może uchronić nas przed zaciągnięciem w pełni niekorzystnego dla nas zobowiązania finansowego.

Produkty dodatkowe

Ubezpieczenie to zaledwie jeden z wielu dodatkowych produktów, do których zachęcają nas pracownicy banków. Gdy będziesz ubiegać się o kredyt gotówkowy, z pewnością usłyszysz wiele dobrego o otwarciu dodatkowego konta czy sięgnięciu po kartę kredytową. I choć produkty te nazywane są mianem bonusów, zawsze oznaczają dodatkowe koszty, z którymi należy się liczyć. Im więcej produktów dodatkowych wybierzemy, tym wyższy koszt zaciągniętego kredytu. Dla przykładu, jeśli nieświadomie ulegniemy propozycji banku i wybierzemy kartę kredytową, która będzie nas w późniejszym czasie kosztować, możemy z niej zrezygnować, licząc się jednak z poniesieniem opłat za jej likwidację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE