Reklama

Egzotyczna telewizja - akwarystyka morska w domu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: zdjęcie partnera

Egzotyczna telewizja - akwarystyka morska w domu - Zdjęcie główne

foto zdjęcie partnera

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Artykuł partnera Ten kto oglądał "Gdzie jest Nemo?" lub programy przyrodnicze z BBC wie, jak cudownym i kolorowy świat tworzą fauna i flora rafy koralowej. Błękitne wody pełne kolorowych ryb i stworzeń o kosmicznych kształtach przyciągają uwagę każdego. Wyprawy do oceanarium zapadają w pamięć na zawsze, jako wycieczka do innej galaktyki. Galaktyki, którą można mieć w domu i codziennie obserwować fantastyczny, podwodny świat.

Morze możliwości

Wszyscy zainteresowani podobną rozrywką lub poszukujący pasjonującego hobby, będą zachwyceni tym co oferuje akwarystyka morska. Jest to zajęcie wymagające odpowiednich nakładów finansowych i zaangażowania, jednak satysfakcja, którą przynosi jest bezcenna. Warto jednak zauważyć, że po odpowiednim zaprojektowaniu i początkowym wysiłku, akwarium na co dzień wymaga mniej pracy niż posiadanie jakiegokolwiek innego zwierzęcia domowego.

Możliwość obserwowania życia kolorowych ryb podczas długich, zimowych wieczorów, zamiast oglądania kolejnego filmu, lub jako zajęcie dla dzieci to doskonała zabawa. Tym samym wiedza zdobywana podczas tworzenia akwarium słonowodnego zawiera wiele ciekawostek o świecie i jest najlepszą metodą nauki o zwierzętach i roślinach. Dzięki różnorodności fauny w wodach mórz i oceanów, przewagą takiej akwarystyki jest zdecydowanie fakt ile stworzeń można posiadać w domowym zaciszu - a nawet nie trzeba brać pod uwagę ryb. Równie popularnym wyborem są krewetki, rozgwiazdy lub kraby. 

Dobre podstawy

Niezależnie od chęci, trzeba pamiętać, że akwarystyka do ogromna odpowiedzialność: życie i zdrowie zwierząt, praca z prądem i wodą, etc. Aby odpowiednio przygotować się do odtworzenia kawałka oceanu w mieszkaniu, należy wziąć pod uwagę kilka czynników i odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim - czy w domu jest miejsce dla akwarium? Jeśli tak, to jakiej wielkości? Żeby dobrze się bawić i spełnić marzenia o posiadaniu niewielkiego morza nie potrzeba wiele przestrzeni, jednak sam filtr do akwarium 60L to koszt ok 50zł, podczas gdy mowa o jednej z najmniejszych jednostek. 

Kolejnym istotnym elementem jest to, jakie środowisko wybierzemy. Będzie to stanowiło podstawę wyboru osprzętu, preparatów, pokarmów czy roślin. Ponad to, należy pamiętać, że na początku potrzebne będą czas i dużo pracy. Oczywiście, to sama przyjemność dla osób wytrwałych, jednak nie wolno się zniechęcać - pora na efekty przychodzi w akwarystyce dużo później. Ci, którzy obawiają się nadmiaru informacji lub zagubienia w meandrach specyfikacji znajdą pomoc na forach tematycznych. Koledzy "po fachu" na pewno chętnie podpowiedzą jak przygotować podłoże lub jaki sklep akwarystyczny online oferuje najlepszy asortyment.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE